Keputusan rasmi terkini PRU Sarawak 2016 pilihanraya negeri PRN 11

09:00 Redaksi Admin

Result Live PRN Sarawak 2016 11

Pengumuman serta keputusan rasmi dan penuh bagi Pilihan Raya Negeri Sarawak 2016 ke-11 (PRN-11) dijangka akan diumumkan sebelum jam 11 malam pada hari Sabtu 7 Mei 2016

Menurut Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), jangkaan masa keputusan penuh sebelum 11 malam itu masih tertakluk kepada situasi semasa berikutan dengan keadaan cuaca yang tidak menentu dalam usaha membawa pulang peti undi dari pusat pengundian ke pusat penjumlahan rasmi undi

Pilihan Raya Negeri Sarawak 2016 ke-11 (PRN-11) membabit 82 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) dan dua daripadanya telah dimenangi oleh Barisan Nasional BN (kemenangan tanpa bertanding)

Tempoh berkempen bagi Pilihan Raya Ne­geri Sarawak ke-11 (PRN-11) telah ditetapkan selama 12 hari sejak penamaan calon pada 25 April lalu dengan menyaksikan sebanyak 1.13 juta pengundi berdaftar bakal membuat penentuan

Pada PRN-11, Barisan Nasional (BN) meletakkan kesemua calon di 82 kerusi manakala parti PKR (40), DAP (31), Amanah (13), Pas (11), Parti Reformasi Negeri (10), Parti Bansa Dayak Sarawak Baru (5) dan calon Bebas (36)

Para pengundi berdaftar menunaikan tanggungjawab sebagai pengundi di 1,754 pusat mengundi yang dibuka untuk menentukan siapakah yang bakal menjadi wakil rakyat mereka

Logo Undi SPRPusat Pengundian Pilihanraya Negeri Sarawak Ke 11 (PRN 11) Tahun 2016 ditutup
Kesemua 1,754 pusat pengundian bagi Pilihan Raya Negeri Sarawak ke-11 (PRN-11) telah ditutup pada jam 5.00 petang Sabtu, 7 Mei 2016
Menurut kenyataan Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), Proses pengiraan dan penjumlahan undi akan berlangsung sebaik sahaja penutupan pusat pengundian di semua kawasan terlibat
Logo Undi SPRKEPUTUSAN RASMI SPR DAN PENUH PRU SARAWAK 2016 PILIHAN RAYA NEGERI PRN 11
Berikut adalah keputusan terkini, penuh dan rasmi Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR) bagi Pilihanraya Negeri Sarawak (PRN 11 Sarawak) yang telah dilengkapkan dengan sempurna

JUMLAH KERUSI DEWAN UNDANGAN NEGERI (DUN) DIMENANGI PARTI BERTANDING PRN SARAWAK 2016

Logo BNBN Logo PKRPKR Logo DAPDAP Logo PANAMANAH Logo PASPAS Logo BebasBEBAS
72 3 7 0 0 0

Logo Undi SPRJumlah 82 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN)

Logo Negeri SarawakPEMBENTUKAN KERAJAAN NEGERI SARAWAK
Barisan Nasional (BN) meraih majoriti mudah bagi membentuk kerajaan negeri Sarawak buat penggal ke-11 berturut-turut setelah memperoleh KEMENANGAN besar dengan 72 kerusi daripada 82 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) yang dipertandingkan pada Pilihan Raya Negeri Sarawak (PRN) ke-11

SENARAI PENUH PENCALONAN PRN SARAWAK 2016 DAN KEPUTUSAN PENGUNDIAN

CALON N1 OPAR Parti Undi
Ranum Mina Logo BNSUPP (BN) 3607
Francis Teron Kadap Noyet Logo PKRPKR 1548
Niponi Undek Logo BebasBEBAS 1386
Patrick Anek Uren Logo PBDSPBDS 515
Jumlah Pengundi (9714) / Jumlah Undi (7056) Undi Rosak (57) Peratus Mengundi (72.64%)
Pemenang N1 OPAR Parti Majoriti
Ranum Mina Logo BNSUPP (BN) 2059
CALON N2 TASIK BIRU Parti Undi
Datuk Henry @ Harry Jinep Logo BNSPDP (BN) 6922
Mordi Bimol Logo DAPDAP 5634
Jumlah Pengundi (17041) / Jumlah Undi (12556) Undi Rosak (197) Peratus Mengundi (74.84%)
Pemenang N2 TASIK BIRU Parti Majoriti
Datuk Henry @ Harry Jinep Logo BNSPDP (BN) 1288
CALON N3 TANJUNG BATU Parti Undi
Tan Sri Adenan Satem Logo BNPBB (BN) 6360
Jazolkipli Numan Logo PKRPKR 468
Jumlah Pengundi (9899) / Jumlah Undi (6828) Undi Rosak (77) Peratus Mengundi (69.75%)
Pemenang N3 TANJUNG BATU Parti Majoriti
Tan Sri Adenan Satem Logo BNPBB (BN) 5892
CALON N4 PANTAI DAMAI Parti Undi
Dr. Abdul Rahman Junaidi Logo BNPBB (BN) 10918
Zainal Abidin Yet Logo PASPAS 1658
Jumlah Pengundi (18409) / Jumlah Undi (12576) Undi Rosak (221) Peratus Mengundi (69.51%)
Pemenang N4 PANTAI DAMAI Parti Majoriti
Dr. Abdul Rahman Junaidi Logo BNPBB (BN) 9260
CALON N5 DEMAK LAUT Parti Undi
Dr. Hazland Abang Hipni Logo BNPBB (BN) 8539
Mohamad Fidzuan Zaidi Logo PANPAN 1157
Jumlah Pengundi ( 13839) / Jumlah Undi (9696) Undi Rosak (139) Peratus Mengundi (71.11%)
Pemenang N5 DEMAK LAUT Parti Majoriti
Dr. Hazland Abang Hipni Logo BNPBB (BN) 7382
CALON N6 TUPONG Parti Undi
Fazzrudin Abdul Rahman Logo BNPBB (BN) 10942
Nurhanim Mokhsen Logo PKRPKR 2887
Jumlah Pengundi (21499) / Jumlah Undi (13829) Undi Rosak (153) Peratus Mengundi (65.04 %)
Pemenang N6 TUPONG Parti Majoriti
Fazzrudin Abdul Rahman Logo BNPBB (BN) 8055
CALON N7 SAMARIANG Parti Undi
Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali Logo BNPBB (BN) 9795
Yusof Assidiqqi Ahmad Sharkawi Logo PASPAS 2035
Nani Sahari Logo PANPAN 389
Jumlah Pengundi (18250) / Jumlah Undi (12219) Undi Rosak (108) Peratus Mengundi (67.55 %)
Pemenang N7 SAMARIANG Parti Majoriti
Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali Logo BNPBB (BN) 7760
CALON N8 SATOK Parti Undi
Datuk Amar Abang Abd Rahman Zohari Tun Abang Openg Logo BNPBB (BN) 6854
Mohamed Salleh Shawkatali Logo PKRPKR 1809
Jumlah Pengundi (13550) / Jumlah Undi (8663) Undi Rosak (96) Peratus Mengundi (64.64 %)
Pemenang N8 SATOK Parti Majoriti
Datuk Amar Abang Abd Rahman Zohari Tun Abang Openg Logo BNPBB (BN) 5045
CALON N9 PADUNGAN Parti Undi
Wong King Wei Logo DAPDAP 9332
Pau Kui Sung Logo BNSUPP (BN) 5062
Teo Kuang Kim Logo STARSTAR 116
Jumlah Pengundi (22301) / Jumlah Undi (14510) Undi Rosak (78) Peratus Mengundi (65.41%)
Pemenang N9 PADUNGAN Parti Majoriti
Wong King Wei Logo DAPDAP 4270
CALON N10 PENDING Parti Undi
Violet Yong Wui Wui Logo DAPDAP 12454
Milton Foo Tiang Wee Logo BNSUPP (BN) 7442
Jumlah Pengundi (30488) / Jumlah Undi (19896) Undi Rosak (125) Peratus Mengundi (65.67%)
Pemenang N10 PENDING Parti Majoriti
Violet Yong Wui Wui Logo DAPDAP 5012
CALON N11 BATU LINTANG Parti Undi
See Chee How Logo PKRPKR 10758
Sih Hua Tong Logo BNSUPP (BN) 6373
Soo Lina Logo STARSTAR 331
Jumlah Pengundi (28105) / Jumlah Undi (17462) Undi Rosak (110) Peratus Mengundi (62.52%)
Pemenang N11 BATU LINTANG Parti Majoriti
See Chee How Logo PKRPKR 4385
CALON N12 KOTA SENTOSA Parti Undi
Chong Chieng Jen Logo DAPDAP 10047
Wilfred Yap Yau Sin Logo BNSUPP (BN) 7228
Jumlah Pengundi (25761) / Jumlah Undi (17275) Undi Rosak (196) Peratus Mengundi (67.82%)
Pemenang N12 KOTA SENTOSA Parti Majoriti
Chong Chieng Jen Logo DAPDAP 2819
CALON N13 BATU KITANG Parti Undi
Lo Khere Chiang Logo BNSUPP (BN) 6466
Abdul Aziz Isa Marindo Logo DAPDAP 4626
Voon Shiak Ni Logo PKRPKR 883
Sulaiman Kadir Logo BebasBEBAS 61
Datuk Seri Othman Bojeng Logo BebasBEBAS 54
Jumlah Pengundi (17494) / Jumlah Undi (12090) Undi Rosak (135) Peratus Mengundi (69.88%)
Pemenang N13 BATU KITANG Parti Majoriti
Lo Khere Chiang Logo BNSUPP (BN) 1840
CALON N14 BATU KAWAH Parti Undi
Datuk Dr Sim Kui Hian Logo BNSUPP (BN) 6414
Christina Chiew Wang See Logo DAPDAP 4329
Liu Thian Leong Logo BebasBEBAS 1109
Jumlah Pengundi (16991) / Jumlah Undi (11852) Undi Rosak (135) Peratus Mengundi (70.55%)
Pemenang N14 BATU KAWAH Parti Majoriti
Datuk Dr Sim Kui Hian Logo BNSUPP (BN) 2085
CALON N15 ASAJAYA Parti Undi
Datuk Abd Karim Rahman Hamzah Logo BNPBB (BN) 6163
Abang Junaidi Abang Gom Logo PKRPKR 2085
Jumlah Pengundi (10967) / Jumlah Undi (8248) Undi Rosak (107) Peratus Mengundi (76.18%)
Pemenang N15 ASAJAYA Parti Majoriti
Datuk Abd Karim Rahman Hamzah Logo BNPBB (BN) 4078
CALON N16 MUARA TUANG Parti Undi
Datuk Idris Buang Logo BNPBB (BN) 10086
Zulkipli Ramzi Logo PASPAS 1508
Abang Abdul Halil Naili Logo PANPAN 765
Jumlah Pengundi (16186) / Jumlah Undi (12359) Undi Rosak (269) Peratus Mengundi (78.02%)
Pemenang N16 MUARA TUANG Parti Majoriti
Datuk Idris Buang Logo BNPBB (BN) 8578
CALON N17 STAKAN Parti Undi
Datuk Seri Mohammad Ali Mahmud Logo BNPBB (BN) 8820
Leslie Ting Xiang Zhi Logo DAPDAP 1778
Jumlah Pengundi (14846) / Jumlah Undi (10598) Undi Rosak (186) Peratus Mengundi (72.64%)
Pemenang N17 STAKAN Parti Majoriti
Datuk Seri Mohammad Ali Mahmud Logo BNPBB (BN) 7042
CALON N18 SEREMBU Parti Undi
Miro Simuh Logo BNPBB (BN) 3452
Datuk Peter Nyomek Nyeap Logo BebasBEBAS 2055
Athina Klaywa Sim Logo PKRPKR 1218
Buln Patrick Ribos Logo STARSTAR 120
Jumlah Pengundi (9065) / Jumlah Undi (6845) Undi Rosak (138) Peratus Mengundi (77.03%)
Pemenang N18 SEREMBU Parti Majoriti
Miro Simuh Logo BNPBB (BN) 1397
CALON N19 MAMBONG Parti Undi
Datuk Dr Jerip Susil Logo BNSUPP (BN) 6161
Sanjan Daik Logo DAPDAP 2828
Willie Mongin Logo PKRPKR 2645
Jumlah Pengundi (17467) / Jumlah Undi (11634) Undi Rosak (200) Peratus Mengundi (67.75%)
Pemenang N19 MAMBONG Parti Majoriti
Datuk Dr Jerip Susil Logo BNSUPP (BN) 3333
CALON N20 TARAT Parti Undi
Datuk Roland Sagah Wee Inn Logo BNPBB(BN) 8450
Musa Ngog Logo PKRPKR 3029
Jumlah Pengundi (16391) / Jumlah Undi (11479) Undi Rosak (214) Peratus Mengundi (71.34%)
Pemenang N20TARAT Parti Majoriti
Datuk Roland Sagah Wee Inn Logo BNPBB (BN) 5421
CALON N21 TEBEDU Parti Undi
Datuk Seri Michael Manyin Jawong Logo BNPBB (BN) 7357
Alex Saben Nipong @Nyipong Logo PKRPKR 1164
Jumlah Pengundi (11521) / Jumlah Undi (8521) Undi Rosak (144) Peratus Mengundi (75.21%)
Pemenang N21 TEBEDU Parti Majoriti
Datuk Seri Michael Manyin Jawong Logo BNPBB (BN) 6193
CALON N22 KEDUP Parti Undi
Maclaine Ben @ Martin Ben Logo BNPBB (BN) 5769
Andrew Nyabe Logo DAPDAP 1941
Mark Murau Sumon Logo PBDSPBDS 168
Jumlah Pengundi (10370) / Jumlah Undi (7878) Undi Rosak (105) Peratus Mengundi (76.98%)
Pemenang N22 KEDUP Parti Majoriti
Maclaine Ben @ Martin Ben Logo BNPBB (BN) 3828
CALON N23 BUKIT SEMUJA Parti Undi
John Ilus Logo BNBN 5451
Edward Andrew Luwak @ Edward Luwak Logo DAPDAP 2307
Datuk Frederick Bayoi Manggie Logo BebasBEBAS 1196
Cobbold Lusoi Logo PBDSPBDS 133
Johnny Aput Logo STARSTAR 53
Jumlah Pengundi (13365) / Jumlah Undi (9140) Undi Rosak (117) Peratus Mengundi (76.98%)
Pemenang N23 BUKIT SEMUJA Parti Majoriti
John Ilus Logo BNBN 3144
CALON N24 SADONG JAYA Parti Jumlah Undi
Aidel Lariwoo Logo BNPBB (BN) 3925
Asan Singkro Logo PASPAS 458
Awang Rabiee Awang Hosen Logo BebasBEBAS 234
Othman Mustapha @ Mos Logo PANPAN 157
Jumlah Pengundi (6749) / Jumlah Undi (4774) Undi Rosak (80) Peratus Mengundi (71.92%)
Pemenang N24 SADONG JAYA Parti Majoriti
Aidel Lariwoo Logo BNPBB (BN) 3467
CALON N25 SIMUJAN Parti Undi
Awla Dris Logo BNPBB (BN) 4101
Jamilah Baharuddin Logo PKRPKR 1389
Hipni Kanaini Logo BebasBEBAS 275
Jumlah Pengundi (7774) / Jumlah Undi (5765) Undi Rosak (123) Peratus Mengundi (75.74%)
Pemenang N25 SIMUJAN Parti Majoriti
Awla Dris Logo BNPBB (BN) 2712
CALON N26 GEDONG Parti Undi
Datuk Mohd Naroden Majais Logo BNPBB (BN) 4064
Rapelson Richard Hamit Logo PANPAN 699
Uja Bansi Logo BebasBEBAS 396
Jumlah Pengundi (7087) / Jumlah Undi (5159) Undi Rosak (112) Peratus Mengundi (74.38%)
Pemenang N26 GEDONG Parti Majoriti
Datuk Mohd Naroden Majais Logo BNPBB (BN) 3365
CALON N27 SEBUYAU Parti Undi
Datuk Julaihi Narawi Logo BNPBB (BN) 4531
Wan Abdillah Wan Ahmad Logo PASPAS 1789
Andrew Jain Logo PANPAN 164
Jumlah Pengundi (9041) / Jumlah Undi (6484) Undi Rosak (118) Peratus Mengundi (73.02%)
Pemenang N27 SEBUYAU Parti Majoriti
Datuk Julaihi Narawi Logo BNPBB (BN) 2742
CALON N28 LINGGA Parti Undi
Simoi Peri Logo BNPBB (BN) 4169
Abang Zulkifli Abang Engkeh Logo PKRPKR 1226
Datuk Wan Abdillah Edruce Logo BebasBEBAS 842
Jumlah Pengundi (8988) / Jumlah Undi (6237) Undi Rosak (113) Peratus Mengundi (70.65%)
Pemenang N28 LINGGA Parti Majoriti
Simoi Peri Logo BNPBB (BN) 2943
CALON N29 BETING MARO Parti Undi
Razaili Gapor Logo BNPBB (BN) 4758
Hamidah Mokhtar Logo PASPAS 3051
Andri Zulkarnaen Hamden Logo PANPAN 103
Jumlah Pengundi (10474) / Jumlah Undi (7912) Undi Rosak (104) Peratus Mengundi (76.53%)
Pemenang N29 BETING MARO Parti Majoriti
Razaili Gapor Logo BNPBB (BN) 1707
CALON N30 BALAI RINGIN Parti Undi
Snowdan Lawan Logo BNPRS (BN) 4478
Entusa Imam Logo BebasBEBAS 2439
Nicholas Mujah Ason Logo PKRPKR 700
Pok Ungkut Logo PBDSPBDS 90
Jumlah Pengundi (9945) / Jumlah Undi (7707) Undi Rosak (0) Peratus Mengundi (77.5%)
Pemenang N30 BALAI RINGIN Parti Majoriti
Snowdan Lawan Logo BNPRS (BN) 2039
CALON N31 BUKIT BEGUNAN Parti Jumlah Undi
Datuk Mong Dagang Logo BNPRS (BN) 5550
Jubri Atak Logo PKRPKR 855
Jumlah Pengundi (9389) / Jumlah Undi (6405) Undi Rosak (125) Peratus Mengundi (69.55%)
Pemenang N31 BUKIT BEGUNAN Parti Majoriti
Datuk Mong Dagang Logo BNPRS (BN) 4695
CALON N32 SIMANGGANG Parti Undi
Datuk Francis Harden Hollis Logo BNSUPP (BN) 4094
Datuk Ngu Piew Seng Logo BebasBEBAS 2706
Leon Jimat Donald Logo DAPDAP 695
Norina Umoi Utot Logo PKRPKR 580
Jumlah Pengundi (11472) / Jumlah Undi (8075) Undi Rosak (83) Peratus Mengundi (71.11%)
Pemenang N32 SIMANGGANG Parti Majoriti
Datuk Francis Harden Hollis Logo BNSUPP (BN) 1388
CALON N33 ENGKILILI Parti Undi
Dr Johnichal Rayong Ngipa Logo BNBN 5513
Ridi Bauk Logo BebasBEBAS 1656
Nicholas Bawin Logo PKRPKR 532
Adan Sandom Logo BebasBEBAS 91
Jumlah Pengundi (10682) / Jumlah Undi (7792) Undi Rosak (73) Peratus Mengundi (73.63%)
Pemenang N33 ENGKILILI Parti Majoriti
Dr Johnichal Rayong Ngipa Logo BNBN 3857
CALON N34 BATANG AI Parti Undi
Malcom Mussen Lamoh Logo BNPRS (BN) 4884
Kolien Liong Logo PKRPKR 1698
Jumlah Pengundi (9492) / Jumlah Undi (6582) Undi Rosak (116) Peratus Mengundi (70.56%)
Pemenang N34 BATANG AI Parti Majoriti
Malcom Mussen Lamoh Logo BNPRS (BN) 3186
CALON N35 SARIBAS Parti Undi
Ricky @ Mohammad Razi Sitam Logo BNPBB (BN) 5963
Yakup Daud Logo PKRPKR 1531
Jumlah Pengundi (9879) / Jumlah Undi (7494) Undi Rosak (112) Peratus Mengundi (76.99%)
Pemenang N35 SARIBAS Parti Majoriti
Ricky @ Mohammad Razi Sitam Logo BNPBB (BN) 4432
CALON N36 LAYAR Parti Undi
Gerald Rentap Jabu Logo BNPBB (BN) 3931
Vernon Albert Kedit Logo PKRPKR 2503
Jumlah Pengundi (9094) / Jumlah Undi (6434) Undi Rosak (114) Peratus Mengundi (72%)
Pemenang N36 LAYAR Parti Majoriti
Gerald Rentap Jabu Logo BNPBB (BN) 1428
CALON N37 BUKIT SABAN Parti Undi
Datuk Seri Douglas Uggah Embas Logo BNPBB (BN) 5524
Noel Changgai Bucking Logo PKRPKR 925
Jumlah Pengundi (8897) / Jumlah Undi (6449) Undi Rosak (108) Peratus Mengundi (73.7%)
Pemenang N37 BUKIT SABAN Parti Majoriti
Datuk Seri Douglas Uggah Embas Logo BNPBB (BN) 4599
CALON N38 KALAKA Parti Undi
Datuk Abdul Wahab Aziz Logo BNPBB (BN) 3988
Jemat Panjang Logo PKRPKR 1153
Jumlah Pengundi (7327) / Jumlah Undi (5141) Undi Rosak (82) Peratus Mengundi (71.28%)
Pemenang N38 KALAKA Parti Majoriti
Datuk Abdul Wahab Aziz Logo BNPBB (BN) 2835
CALON N39 KRIAN Parti Undi
Ali Biju Logo PKRPKR 5388
Kilat Beriak Logo BNSPDP (BN) 3748
Jumlah Pengundi (11959) / Jumlah Undi (9136) Undi Rosak (58) Peratus Mengundi (76.88%)
Pemenang N39 KRIAN Parti Majoriti
Ali Biju Logo PKRPKR 1640
CALON N40 KABONG Parti Undi
Mohd Chee Kadir Logo BNPBB (BN) 5069
Jini Sahini Logo PANPAN 1484
Jumlah Pengundi (9287) / Jumlah Undi (6553) Undi Rosak (121) Peratus Mengundi (71.86%)
Pemenang N40 KABONG Parti Majoriti
Mohd Chee Kadir Logo BNPBB (BN) 3585
CALON N41 KUALA RAJANG Parti Undi
Datuk Talif @Len Salleh Logo BNPBB (BN) 6235
Sopian Julaihi Logo PANPAN 649
Asbor Abdullah Logo BebasBEBAS 153
Jumlah Pengundi (10259) / Jumlah Undi (7037) Undi Rosak (153) Peratus Mengundi (70.08%)
Pemenang N41 KUALA RAJANG Parti Majoriti
Datuk Talif @Len Salleh Logo BNPBB (BN) 5586
CALON N42 SEMOP Parti Undi
Abdullah Saidol Logo BNPBB (BN) 5290
Mohamad Fadillah Sabali Logo PANPAN 878
Jumlah Pengundi (9617) / Jumlah Undi (6168) Undi Rosak (139) Peratus Mengundi (65.58%)
Pemenang N42 SEMOP Parti Majoriti
Abdullah Saidol Logo BNPBB (BN) 4412
CALON N43 DARO Parti Undi
Safiee Ahmad Logo BNPBB (BN) 5001
Ibrahim Bayau Logo PANPAN 569
Jumlah Pengundi (8491) / Jumlah Undi (5570) Undi Rosak (147) Peratus Mengundi (67.33%)
Pemenang N43 DARO Parti Majoriti
Safiee Ahmad Logo BNPBB (BN) 4432
CALON N44 JEMORENG Parti Undi
Datuk Dr Juanda Jaya Logo BNPBB (BN) 5084
Abdullah Saminan Logo BebasBEBAS 1295
Kiprawi Suhaili Logo PANPAN 187
Jumlah Pengundi (9699) / Jumlah Undi (6566) Undi Rosak (133) Peratus Mengundi (69.07%)
Pemenang N43 JEMORENG Parti Majoriti
Datuk Dr Juanda Jaya Logo BNPBB (BN) 3789
CALON N45 REPOK Parti Undi
Datuk Seri Huang Tiong Sii Logo BNBN 7446
Yong Siew Wei (DAP) Logo DAPDAP 6503
Wong Chin King (BEBAS) Logo BebasBEBAS 381
Jumlah Pengundi (20263) / Jumlah Undi (14339) Undi Rosak (145) Peratus Mengundi (71.44%)
Pemenang N45 REPOK Parti Majoriti
Datuk Seri Huang Tiong Sii Logo BNBN 943
CALON N46 MERADONG Parti Undi
Ding Kuong Hiing Logo BN 6856
Ting Tze Fui Logo DAPDAP 5349
Jumlah Pengundi (16882) / Jumlah Undi (12214) Undi Rosak (165) Peratus Mengundi (73.33%)
Pemenang N46 MERADONG Parti Majoriti
Ding Kuong Hiing Logo BNSUPP (BN) 1516
CALON N47 PAKAN Parti Undi
Tan Sri William Ikom Logo BNBN 3999
Dr Jawie Jingot @Jenggot Logo BebasBEBAS 3573
Rinda Juliza Alexander Logo DAPDAP 285
Jumlah Pengundi (10322) / Jumlah Undi (7857) Undi Rosak (128) Peratus Mengundi (77.36%)
Pemenang N47 PAKAN Parti Majoriti
Tan Sri William Ikom Logo BNBN 426
CALON N48 MELUAN Parti Undi
Rolland Duat Jubin Logo BNSPDP (BN) 3364
Elly Lawai Ngalai Logo BebasBEBAS 2686
Semana Sawang Logo PKRPKR 2008
Remiguis Noel @ Jerry Clement Logo BebasBEBAS 934
Jumlah Pengundi (13103) / Jumlah Undi (8992) Undi Rosak (127) Peratus Mengundi (69.59%)
Pemenang N48 MELUAN Parti Majoriti
Rolland Duat Jubin Logo BNSPDP (BN) 678
CALON N49 NGEMAH Parti Undi
Datuk Alexander Vincent Logo BNPRS (BN) 2888
Joseph Jawa Kendawang Logo BebasBEBAS 2734
Thomas Laja Besi Logo PKRPKR 396
Richard Lias Logo DAPDAP 243
Jumlah Pengundi (8899) / Jumlah Undi (6261) Undi Rosak (114) Peratus Mengundi (71.64%)
Pemenang N49 NGEMAH Parti Majoriti
Datuk Alexander Vincent Logo BNPRS (BN) 154
CALON N50 MACHAN Parti Undi
Allan Siden Gramong Logo BNPBB (BN) 4550
Semawi Paong Logo BebasBEBAS 1598
Chen Nguk Fa Logo PKRPKR 1381
Jumlah Pengundi (10947) / Jumlah Undi (7529) Undi Rosak (155) Peratus Mengundi (70.19%)
Pemenang N50 MACHAN Parti Majoriti
Allan Siden Gramong Logo BNPBB (BN) 2952
CALON N51 BUKIT ASSEK Parti Undi
Irene Mary Chang Oi Ling Logo DAPDAP 11392
Chieng Buong Toon Logo BNSUPP (BN) 6895
Moh Hiong King Logo STARSTAR 374
Jumlah Pengundi (28341) / Jumlah Undi (18661) Undi Rosak (180) Peratus Mengundi (66.48%)
Pemenang N51 BUKIT ASSEK
Parti Majoriti
Irene Mary Chang Oi Ling Logo DAPDAP 4497
CALON N52 DUDONG Parti Undi
Datuk Tiong Thai King Logo BNSUPP (BN) 9700
Yap Hoi Liong Logo DAPDAP 7554
Dr Benny Lee Chung Fatt Logo BebasBEBAS 3288
Casper Kayong Umping Logo BebasBEBAS 228
Mary Ting Yiik Hong Logo STARSTAR 152
Jumlah Pengundi (29028) / Jumlah Undi (20922) Undi Rosak (219) Peratus Mengundi (72.83%)
Pemenang N52 DUDONG Parti Majoriti
Datuk Tiong Thai King Logo BNSUPP (BN) 2146
CALON N53 BAWANG ASSAN
Parti Undi
Datuk Seri Wong Soon Koh Logo BN SUPP (BN) 9015
Stanley Chiew Sung Ngie Logo DAPDAP 4884
Watson Bangau Jonathan Renang Logo BebasBEBAS 569
Wong Sing Wei Logo STARSTAR 100
Yeu Bang Keng Logo BebasBEBAS 63
Jumlah Pengundi (18340) / Jumlah Undi (14631) Undi Rosak (149) Peratus Mengundi (80.59%)
Pemenang N53 BAWANG ASSAN
Parti Majoriti
Datuk Seri Wong Soon Koh Logo BNSUPP (BN) 4131
CALON N54 PELAWAN
Parti Undi
David Wong Kee Woan Logo DAPDAP 13056
Datuk Janet Lau Ung Hie Logo BNSUPP (BN) 8742
Priscilla Lau Logo STARSTAR 597
Jumlah Pengundi (32233) / Jumlah Undi (22395) Undi Rosak (174) Peratus Mengundi (70.02%)
Pemenang N54 PELAWAN
Parti Majoriti
David Wong Kee Woan Logo DAPDAP 4314
CALON N55 NANGKA
Parti Undi
Dr Annuar Rapa’ee Logo BNPBB (BN) 9617
Abdul Raafidin Majidi Logo PKRPKR 2000
Simon Tiong Ing Tung Logo STARSTAR 733
Jumlah Pengundi (18605) / Jumlah Undi (12350) Undi Rosak (186) Peratus Mengundi (67.38%)
Pemenang N55 NANGKA
Parti Majoriti
Dr Annuar Rapa’ee Logo BNPBB (BN) 7617
CALON N56 DALAT
Parti Undi
Datuk Fatimah Abdullah Logo BNPBB (BN) 7107
Sim Eng Hua Logo PKRPKR 777
Jumlah Pengundi (11440) / Jumlah Undi (7884) Undi Rosak (150) Peratus Mengundi (70.23%)
Pemenang N56 DALAT
Parti Majoriti
Datuk Fatimah Abdullah Logo BNPBB (BN) 6330
CALON N57 TELLIAN
Parti Undi
Yussibnosh Balo Logo BNPBB (BN) 5087
Asini @Hasni Yahya Logo PKRPKR 666
Jumlah Pengundi (8914) / Jumlah Undi (5783) Undi Rosak (83) Peratus Mengundi (65.47%)
Pemenang N57 TELLIAN
Parti Majoriti
Yussibnosh Balo Logo BNPBB (BN) 4421
CALON N58 BALINGIAN
Parti Undi
Abdul Yakub Arbi Logo BNPBB (BN) 4208
Nurzaiti Hamdan Logo PANPAN 1244
Jumlah Pengundi (7967) / Jumlah Undi (5452) Undi Rosak (90) Peratus Mengundi (69.56%)
Pemenang N58 BALINGIAN
Parti Majoriti
Abdul Yakub Arbi Logo BNPBB (BN) 2964
CALON N59 TAMIN
Parti Undi
Christopher Gira Sambang Logo BNPRS (BN) 6230
Ali Puji Logo BebasBEBAS 4145
Simon Joseph Logo PKRPKR 954
Jumlah Pengundi (14948) / Jumlah Undi (11329) Undi Rosak (169) Peratus Mengundi (76.92%)
Pemenang N59 TAMIN
Parti Majoriti
Christopher Gira Sambang Logo BNPRS (BN) 2085
CALON N60 KAKUS
Parti Undi
Datuk John Sikie Tayai Logo BNPRS (BN) 7054
Joshua Jabing @Jabeng Logo PKRPKR 1843
Clement Bayang Logo PASPAS 482
Jumlah Pengundi (12953) / Jumlah Undi (9379) Undi Rosak (203) Peratus Mengundi (73.98%)
Pemenang N60 KAKUS
Parti Majoriti
Datuk John Sikie Tayai Logo BNPRS (BN) 5211
CALON N61 PELAGUS Parti Undi
Wilson Nyabong Ijang Logo BNPRS (BN) 3778
Frankie Bendindang Manjah Logo DAPDAP 494
Yong Sibat Logo BebasBEBAS 321
Jumlah Pengundi (7186) / Jumlah Undi (4593) Undi Rosak (60) Peratus Mengundi (64.75%)
Pemenang N61 PELAGUS Parti Majoriti
Wilson Nyabong Ijang Logo BNPRS (BN) 3284
CALON N62 KATIBAS
Parti Undi
Datuk Ambrose Blikau Enturan Logo BNPBB (BN) 4681
Paren Nyawi Logo PKRPKR 1628
Jumlah Pengundi (9666) / Jumlah Undi (6309) Undi Rosak (131) Peratus Mengundi (66.63%)
Pemenang N62 KATIBAS
Parti Majoriti
Datuk Ambrose Blikau Enturan Logo BNPBB (BN) 3053
CALON N63 BUKIT GORAM
Parti Undi
Jefferson Jamit Unyat Logo BNPBB (BN) 4596
Larry Asap Logo DAPDAP 2010
Jumlah Pengundi (11510) / Jumlah Undi (6606) Undi Rosak (110) Peratus Mengundi (58.35%)
Pemenang N63 BUKIT GORAM
Parti Majoriti
Jefferson Jamit Unyat Logo BNPBB (BN) 2586
CALON N64 BALEH
Parti Undi
Tan Sri James Jemut Masing (PRS) Logo BNPRS (BN) 5272
Agop Linsong (DAP) Logo DAPDAP 479
Jumlah Pengundi (9624) / Jumlah Undi (5751) Undi Rosak (55) Peratus Mengundi (60.33%)
Pemenang N64 BALEH
Parti Majoriti
Tan Sri James Jemut Masing (PRS) Logo BNPBB (BN) 4793
CALON N65 BELAGA
Parti Undi
Liwan Lagang Logo BNPRS (BN) 4149
Alexandar Lehan Logo PKRPKR 463
Jumlah Pengundi (7096) / Jumlah Undi (4612) Undi Rosak (51) Peratus Mengundi (65.71%)
Pemenang N65 BELAGA
Parti Majoriti
Liwan Lagang Logo BNPRS (BN) 3686
CALON N66 MURUM
Parti Undi
Chukpai Ugon Logo BNPRS (BN) 3265
Abun Sui Anyit Logo PKRPKR 1065
Stanley Ajang Batok Logo BebasBEBAS 1029
Mathew Silek Logo DAPDAP 687
Jumlah Pengundi (8242) / Jumlah Undi (6046) Undi Rosak (153) Peratus Mengundi (75.21%)
Pemenang N66 MURUM Parti Majoriti
Chukpai Ugon Logo BNPRS (BN) 2200
CALON N67 JEPAK
Parti Undi
Datuk Talib Zulpilip Logo BNPBB (BN) 6342
Abdul Jalil Bujang Logo PKRPKR 2141
Kiprawi Aman Logo PASPAS 406
Wong Hau Ming Logo BebasBEBAS 190
Mohammed Anuar Abd Hamid Logo STARSTAR 136
Jumlah Pengundi (13789) / Jumlah Undi (9215) Undi Rosak (140) Peratus Mengundi (67.84%)
Pemenang N67 JEPAK
Parti Majoriti
Datuk Talib Zulpilip Logo BNPBB (BN) 4201
CALON N68 TANJONG BATU
Parti Undi
Chien Chiu Sing Logo DAPDAP 7984
Datuk Pau Chiong Ung Logo BNSUPP (BN) 5436
Chieng Lea Phing Logo STARSTAR 89
Jumlah Pengundi (19674) / Jumlah Undi (13509) Undi Rosak (96) Peratus Mengundi (69.15%)
Pemenang N68 TANJONG BARU
Parti Majoriti
Chien Chiu Sing Logo DAPDAP 2548
CALON N69 KEMENA
Parti Undi
Datuk Dr Stephen Rundi Utom Logo BNPBB (BN) 7192
Leighton Manjah Logo DAPDAP 2324
Jumlah Pengundi (12991) / Jumlah Undi (9516) Undi Rosak (175) Peratus Mengundi (74.6%)
Pemenang N69 KEMENA
Parti Majoriti
Datuk Dr Stephen Rundi Utom Logo BNPBB (BN) 4868
CALON N70 SAMALAJU
Parti Undi
Majang Renggi Logo BNPRS (BN) 5456
Baba Emperan Logo DAPDAP 2992
Zharudin Narudin Logo PASPAS 447
Jumlah Pengundi (13251) / Jumlah Undi (8895) Undi Rosak (120) Peratus Mengundi (68.03%)
Pemenang N70 SAMALAJU
Parti Majoriti
Majang Renggi Logo BNPRS (BN) 2464
CALON N71 BEKENU Parti Undi
Rosey Yunus Logo BNBN 6009
Bill Kayong Logo PKRPKR 1220
Austin Sigi Melu Logo BebasBEBAS 589
Jou @ Peter Jelin Logo BebasBEBAS 565
Jumlah Pengundi (12250) / Jumlah Undi (8383) Undi Rosak (125) Peratus Mengundi (69.45%)
Pemenang N71 BEKENU Parti Majoriti
Rosey Yunus Logo BNBN 4789
CALON N72 LAMBIR
Parti Undi
Ripin Lamat Logo BNPBB (BN) 7503
Mohdak Ismail Logo PKRPKR 2596
Mohammad Arifiriazul Paijo Logo PASPAS 829
Jumlah Pengundi (17533) / Jumlah Undi (10928) Undi Rosak (205) Peratus Mengundi (63.5%)
Pemenang N72 LAMBIR
Parti Majoriti
Ripin Lamat Logo BNPBB (BN) 4907
CALON N73 PIASAU
Parti Undi
Datuk Sebastian Ting Chiew Yew Logo BNSUPP (BN) 7799
Alan Ling Sie Kiong Logo DAPDAP 5687
Jumlah Pengundi (21120) / Jumlah Undi (13486) Undi Rosak (123) Peratus Mengundi (64.44%)
Pemenang N73 PIASAU
Parti Majoriti
Datuk Sebastian Ting Chiew Yew Logo BNSUPP (BN) 2112
CALON N74 PUJUT
Parti Undi
Dr. Ting Tiong Choon Logo DAPDAP 8899
Datuk Hii King Chiong Logo BNBN 7140
Jofri Jaraiee Logo PASPAS 513
Fong Pau Teck Logo BebasBEBAS 375
Jumlah Pengundi (26202) / Jumlah Undi (16927) Undi Rosak (139) Peratus Mengundi (65.13%)
Pemenang N74 PUJUT
Parti Majoriti
Dr. Ting Tiong Choon Logo DAPDAP 1759
CALON N75 SENADIN
Parti Undi
Datuk Lee Kim Sin Logo BNSUPP (BN) 10683
Dr Bob Baru Langub Logo DAPDAP 1745
Philemon John Edan Logo PBDSPBDS 329
Jumlah Pengundi (27874) / Jumlah Undi (18157) Undi Rosak (167) Peratus Mengundi (65.74%)
Pemenang N75 SENADIN
Parti Majoriti
Datuk Lee Kim Sin Logo BNSUPP (BN) 3538
CALON N76 MARUDI
Parti Undi
Dr Penguang Manggil Logo BNSPDP (BN) 5493
Elia Bit Logo PKRPKR 4106
Louis Jalong Logo BebasBEBAS 56
Jumlah Pengundi (14858) / Jumlah Undi (9655) Undi Rosak (131) Peratus Mengundi (65.86%)
Pemenang N76 MARUDI
Parti Majoriti
Dr Penguang Manggil Logo BNSPDP (BN) 1387
CALON N77 TELANG USAN
Parti Undi
Dennis Ngau Logo BNPBB (BN) 3231
Roland Engan Logo PKRPKR 3064
Jumlah Pengundi (10000) / Jumlah Undi (6295) Undi Rosak (82) Peratus Mengundi (63.77%)
Pemenang N77 TELANG USAN
Parti Majoriti
Dennis Ngau Logo BNPBB (BN) 167
CALON N78 MULU
Parti Undi
Datuk Gerawat Gala Logo BNBN 3198
Pauls Baya Logo PKRPKR 1490
Paul Anyie Raja Logo DAPDAP 309
Dr Roland Dom Mattu Logo BebasBEBAS 239
Jumlah Pengundi (8600) / Jumlah Undi (5236) Undi Rosak (111) Peratus Mengundi (62.17%)
Pemenang N78 MULU
Parti Majoriti
Datuk Gerawat Gala Logo BNBN 1708
Pemenang N79 BUKIT KOTA
Parti Majoriti
Dr Abdul Rahman Ismail Logo BNPBB (BN) Menang tanpa bertanding
CALON N80 BATU DANAU
Parti Undi
Palu @ Paulus Palu Gumbang Logo BN SPDP (BN) 4366
Ali Adap Logo BebasBEBAS 1427
Jumlah Pengundi (8657) / Jumlah Undi (5793) Undi Rosak (103) Peratus Mengundi (68.11%)
Pemenang N80 BATU DANAU
Parti Majoriti
Palu @ Paulus Palu Gumbang Logo BN SPDP (BN) 2939
CALON N81 BA’KELALAN Parti Undi
Baru Bian Logo PKRPKR 2858
Willie Liau Logo BNSPDP (BN) 2320
Jumlah Pengundi (7375) / Jumlah Undi (5178) Undi Rosak (35) Peratus Mengundi (70.68%)
Pemenang N81 BA’KELALAN Parti Majoriti
Baru Bian Logo PKRPKR 538
Pemenang N82 BUKIT SARI
Parti Majoriti
Datuk Amar Awang Tengah Ali Hassan Logo BNPBB (BN) Menang tanpa bertanding
Facebook ShareTwitter ShareGoogleplus Share