Keputusan Rasmi Senarai Pemenang ASK 2019 Anugerah Skrin TV3

Anugerah skrin

Anugerah skrin Keputusan Rasmi Senarai Pemenang ASK 2019 Anugerah Skrin TV3

Berikut adalah senarai rasmi keputusan bagi setiap pemenang kategori dipertandingkan di malam Penganugerahan (Anugerah Skrin 2019 TV3). ASK 2019 berlangsung di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) pada hari Jumaat, 1 November 2019 bermula jam 9 malam

Sebanyak 20 kategori utama dipertandingkan pada malam kemuncak ASK2019 selain 17 drama dicalonkan bagi merangkul gelaran Drama Terbaik di Anugerah Skrin 2019 (ASK 2019)

ASK  mempertaruhkan 30 kategori merangkumi 14 kategori drama, tujuh kategori filem, dan sembilan kategori bukan drama serta teknikal. TV3 masih mengekalkan konsep pada tahun lepas di mana malam kemuncak ASK menampilkan kelainan iaitu tiada hos utama mengendalikan malam anugerah ASK

Sebaliknya terdapat 12 penyampai anugerah telah diberi tugas dalam mengemudi acara penuh prestij ini iaitu dibarisi oleh selebriti-selebriti terkenal tanah air termasuklah pasangan suami isteri dan juga pasangan lain yang serasi

Keputusan Rasmi Dan Senarai Pemenang ASK 2019 Anugerah Skrin TV3

Pemenang bagi setiap kategori yang dipertandingkan menerima sebuah trofi serta hadiah sampingan daripada penaja. Berikut adalah senarai pemenang bagi ASK 2019

Senarai Pemenang Kategori Utama ASK 2019 Anugerah Skrin TV3

1. Drama Terbaik Di Sisi : (Unit Drama TV, RTM)
2. Pengarah Terbaik Drama : Wan Afzam Wan Daud (Di Sisi)
3. Lakon TV Terbaik : Amin Mansyur
4. Pelakon Lelaki Terbaik Drama : Faizal Hussein
5. Pelakon Wanita Terbaik Drama : Nabila Huda
6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Drama : Ruzaidi Rahman (Di Sisi)
7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Drama : Amyza Aznan (Batik Zakiah)
8. Drama Rantaian Terbaik (Bahasa Melayu) : Kamar Kamariah (Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd.)
9. Pelakon Lelaki Terbaik Drama Rantaian : Fizz Fairuz
10. Pelakon Wanita Terbaik Drama Rantaian : Zara Zya
11. Drama Rantaian Terbaik (Bahasa Cina) : Sweet Delicacy (The Rock Productions Sdn. Bhd)
12. Drama Komedi Terbaik : Budak Usin
13. Rancangan Majalah Terbaik : Sahabat Backpackers
14. Rancangan Realiti Terbaik : The Z Power
15. Rancangan Anugerah Terbaik : Anugerah Juara Lagu 33
16. Filem Terbaik : One Two Jaga (Pixel Play Entertainment)
17. Lakon Layar Terbaik : Pitt Haniff, Namron, Muhammad Syafiq
18. Pengarah Terbaik Filem : Mamat Khalid (Hantu Kak Limah)
19. Pelakon Wanita Terbaik Filem : Diana Danielle (Gol & Gincu 2)
20. Pelakon Lelaki Terbaik Filem : Dr. Rosdeen Suboh (One Two Jaga)
21. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem​ :​ Zahiril Adzim
22. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik Filem : Siti Saleha
23. Penyunting Drama Terbaik​​ : Izar Masuri
24. Videografi Drama Terbaik : Junaimeramfizal Rahmat
25. Rekabentuk Set Terbaik : Anugerah Skrin 2018
26. Montage Terbaik : Halaqah 2019
27. Rancangan Dokumentasi Terbaik : Majalah 3 (Pertabalan YDPA Ke-XVI)
28. Rancangan Bual Bicara Terbaik : Feel Good Show (Istimewa Deepavali)

 

Ikuti Kami:

 
 

Artikel Berkaitan