Keputusan rasmi senarai pemenang ASK 2019 Anugerah Skrin TV3

Dikemaskini pada

Anugerah skrin

Berikut adalah senarai rasmi keputusan bagi setiap pemenang kategori dipertandingkan di malam Penganugerahan (Anugerah Skrin 2019 TV3). ASK 2019 berlangsung di Pusat Dagangan Dunia Putra (PWTC) pada hari Jumaat, 1 November 2019 bermula jam 9 malam

Sebanyak 20 kategori utama dipertandingkan pada malam kemuncak ASK2019 selain 17 drama dicalonkan bagi merangkul gelaran Drama Terbaik di Anugerah Skrin 2019 (ASK 2019)

ASK  mempertaruhkan 30 kategori merangkumi 14 kategori drama, tujuh kategori filem, dan sembilan kategori bukan drama serta teknikal. TV3 masih mengekalkan konsep pada tahun lepas di mana malam kemuncak ASK menampilkan kelainan iaitu tiada hos utama mengendalikan malam anugerah ASK

Sebaliknya terdapat 12 penyampai anugerah telah diberi tugas dalam mengemudi acara penuh prestij ini iaitu dibarisi oleh selebriti-selebriti terkenal tanah air termasuklah pasangan suami isteri dan juga pasangan lain yang serasi

KEPUTUSAN RASMI DAN SENARAI PEMENANG ASK 2019 ANUGERAH SKRIN TV3

Pemenang bagi setiap kategori yang dipertandingkan menerima sebuah trofi serta hadiah sampingan daripada penaja. Berikut adalah senarai pemenang bagi ASK 2019

Senarai Pemenang Kategori Utama ASK 2019 Anugerah Skrin TV3
Kategori UtamaPemenang
1. Drama TerbaikDi Sisi (Unit Drama TV, RTM)
2. Pengarah Terbaik DramaWan Afzam Wan Daud (Di Sisi)
3. Lakon TV TerbaikAmin Mansyur
4. Pelakon Lelaki Terbaik DramaFaizal Hussein
5. Pelakon Wanita Terbaik DramaNabila Huda
6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik DramaRuzaidi Rahman (Di Sisi)
7. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik DramaAmyza Aznan (Batik Zakiah)
8. Drama Rantaian Terbaik (Bahasa Melayu)Kamar Kamariah (Suhan Movies & Trading Sdn. Bhd.)
9. Pelakon Lelaki Terbaik Drama RantaianFizz Fairuz
10. Pelakon Wanita Terbaik Drama RantaianZara Zya
11. Drama Rantaian Terbaik (Bahasa Cina)Sweet Delicacy (The Rock Productions Sdn. Bhd)
12. Drama Komedi TerbaikBudak Usin
13. Rancangan Majalah TerbaikSahabat Backpackers
14. Rancangan Realiti TerbaikThe Z Power
15. Rancangan Anugerah TerbaikAnugerah Juara Lagu 33
16. Filem TerbaikOne Two Jaga (Pixel Play Entertainment)
17. Lakon Layar TerbaikPitt Haniff, Namron, Muhammad Syafiq
18. Pengarah Terbaik FilemMamat Khalid (Hantu Kak Limah)
19. Pelakon Wanita Terbaik FilemDiana Danielle (Gol & Gincu 2)
20. Pelakon Lelaki Terbaik FilemDr. Rosdeen Suboh (One Two Jaga)
21. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik Filem​​Zahiril Adzim
22. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik FilemSiti Saleha
23. Penyunting Drama Terbaik​​Izar Masuri
24. Videografi Drama TerbaikJunaimeramfizal Rahmat 
25. Rekabentuk Set TerbaikAnugerah Skrin 2018
26. Montage TerbaikHalaqah 2019
27. Rancangan Dokumentasi TerbaikMajalah 3 (Pertabalan YDPA Ke-XVI)
28. Rancangan Bual Bicara TerbaikFeel Good Show (Istimewa Deepavali)
Pautan Info BerkaitanInfo Berkaitan
Sila Klik LinkLive Streaming Anugerah Skrin 2019 ASK TV3
Sertai channel rasmi MYSumber.
Informasi terkini terus ke telefon anda!
Close