SUKMA 2018 kedudukan negeri jumlah pungutan pingat terkini

11:00 MYredaksi

Artikel ini disemak semula serta info terkini telah dikemaskini pada 17 Oktober 2018 jam 09:36 PM

sukma perak 2018

Penganjuran Sukan Malaysia Ke-19 (Sukma XIX) di negeri Perak Darul Ridzuan pada tahun 2018 membabitkan lebih 12,000 atlet termasuk pegawai sukan yang telah mendaftar melibatkan 14 kontinjen negeri dan Wilayah Persekutuan yang merangkumi Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan

Upacara pembukaan rasmi untuk Sukma ke-19 akan diadakan di Stadium Perak, Ipoh pada 11 September 2018 dan majlis penutupan juga diadakan ditempat yang sama dijadualkan pada 22 September 2018

SUKMA 2018 akan berlangsung dari 11 hingga 22 September 2018 dengan slogan Wow! Kita Hebat. Maskot Rasmi adalah ikon haiwan Negeri Perak iaitu seladang yang diberi nama “Chor’. Nama diberi bersempena dengan panggilan sulung dalam keluarga mengikut dialek Negeri Perak

Sebanyak 29 acara sukan dipertandingkan akan diadakan di 12 daerah di Perak. Jumlah keseluruhan pingat yang dipertandingkan pada Sukan Malaysia Ke-19 (Sukma XIX) di negeri Perak adalah 427 pingat emas

Kediaman untuk para atlet dan pegawai adalah di 17 lokasi penginapan seluruh Negeri Perak

SENARAI ACARA SUKAN DIPERTANDINGKAN DI SUKMA PERAK 2018
Angkat BeratAngkat BeratGimramaGimramaPencak SilatPencak Silat
RenangAkuatik-RenangGolfGolfPerahu LayarPerahu Layar
TerjunAkuatik-TerjunHokiHokiPetanquePetanque
BadmintonBadmintonKarateKarateSepak TakrawSepak Takraw
BerbasikalBerbasikalBoling PadangLawn BowlsSkuasySkuasy
Bola SepakBola Sepak/ FutsalMemanahMemanahTaekwondoTaekwondo
Bola TamparBola TamparMenembakMenembakTenisTenis
GimnastikGimnastik ArtistikOlahragaOlahragaTenpin BolingTenpin Boling
TinjuTinjuWushuWushuBola Baling
Boling PadangBola JaringSea Games 2017 Medal JudoJudo
TinjuKriketMuayRagbi

sukma perak

SUKMA 2018 KEDUDUKAN RASMI SETIAP NEGERI BAGI JUMLAH TERKINI SENARAI PUNGUTAN PINGAT

Berikut ialah senarai kedudukan (Ranking / Pos.) setiap kontinjen negeri berdasarkan jumlah pungutan atau kutipan pingat Emas, Perak dan Gangsa yang berjaya diraih bagi semua acara yang disertai di SUKMA 2018

NoKontinjenpingat emasEmaspingat perakPerakpingat gangsaGangsapingat emaspingat perakpingat gangsa
Jumlah Pingat
1Terengganu565153160
2W Persekutuan523850140
3Selangor476867182
4Sarawak423660138
5Perak375055142
6Pahang33203083
7Pulau Pinang32303193
8Sabah322846106
9Johor293437100
10Kedah19202968
11Melaka18181854
12N Sembilan13184374
13Perlis1271332
14Kelantan671326
15Brunei0134
Jumlah Keseluruhanpingat emas428pingat perak426pingat gangsa5481402
Kedudukan Akhir Pungutan Pingat Selepas Tamatnya SUKMA 2018 Perak

Rekod pungutan pingat untuk SUKMA 2016 di Sarawak

Maskot SUKMA Sarawak 2016Kontinjenpingat emasEmaspingat perakPerakpingat gangsaGangsapingat emaspingat perakpingat gangsa
Jumlah Pingat
1Selangor597363195
2Sarawak574359159
3Terengganu474244133
4W. Persekutuan404440124
5Pahang30252277
6Pulau Pinang26122967
7Sabah253738100
8Johor19253175
9N. Sembilan19123061
10Melaka18112857
11Kedah14102347
12Perak12263472
13Kelantan10121335
14Perlis971531
15Brunei0134
Maskot SUKMA Sarawak 2016Jumlah Keseluruhanpingat emas385pingat perak380pingat gangsa4721237
Sukan Malaysia Ke-19 (Sukma XIV) Perak
Kejohanan SUKMA Ke 19 Bermula / Tamat11 – 22 September 2018
Upacara Majlis Pembukaan Rasmi SUKMA Ke 1911 September 2018 / 8.30PM
Upacara Majlis Penutupan Rasmi SUKMA Ke 1922 September 2018 / 8.30PM

siaran langsung sukma 2018