Kelayakan AFC U23 Tahun 2020 Malaysia jadual keputusan kedudukan carta terkini

AFC U23 Championship Kelayakan 2019

Skuad Harimau Muda atau pasukan bola sepak Malaysia bawah 23 tahun (U23) membawa cabaran Malaysia dalam pusingan Kelayakan Kejuaraan Konfederasi Bolasepak Asia (AFC) B-23 di tanah air sendiri, Malaysia yang dijadualkan berlangsung bermula pada 22 Mac 2019 hingga 26 Mac 2019 di Stadium Shah Alam, Selangor

Malaysia telah dipilih sebagai tuan rumah bagi perlawanan peringkat kumpulan J Pusingan Kelayakan AFC U23 dan ini dilihat sebagai kelebihan untuk menjuarai setiap perlawanan. Ini kerana sokongan padu daripada penyokong boleh dirasai apabila bertanding di laman sendiri

Pasukan bawah 23 tahun Malaysia telah diundi berada dalam Kumpulan J bersama-sama pasukan China, Filipina dan Laos. Walaupun Malaysia mempunyai harapan yang tinggi untuk ke peringkat seterusnya, mereka seharusnya bekerja keras dan tetap fokus dalam menghadapi pasukan lawan khususnya pasukan China yang turut pernah bertanding pada kejohanan yang sama pada musim lalu

Skuad di bawah pimpinan Datuk Ong Kim Swee ini perlu memastikan Malaysia sekali lagi mara ke pusingan akhir AFC U23 seperti tahun lepas dengan menjuarai kumpulan J. Sebanyak 44 buah negara dari Asia mengambil bahagian yang dibahagikan kepada 11 buah kumpulan yang terdiri daripada 4 buah pasukan bagi setiap kumpulan. Juara setiap kumpuan dan 4 pasukan terbaik daripada naib juara kumpulan akan layak ke pusingan akhir AFC U23 tahun 2020 di Thailand

KELAYAKAN AFC U23 CHAMPIONSHIP 2020 | JADUAL KEPUTUSAN DAN KEDUDUKAN CARTA TERKINI PASUKAN MALAYSIA

Peminat atau penyokong pasukan Harimau Muda khususnya, hanya perlu merujuk kepada ruangan di bawah bagi mendapatkan sebarang maklumat terkini berhubung dengan jadual perlawanan terkini, keputusan perlawanan pada hari yang telah dijadualkan berlangsung serta kedudukan carta terkini bagi pasukan Malaysia

JADUAL KEPUTUSAN DAN KEDUDUKAN CARTA PUSINGAN KELAYAKAN AFC U23 CHAMPIONSHIP 2020

Berikut adalah perincian kelayakan kejohanan bola sepak AFC U23 bagi tahun 2020 yang merangkumi jadual perlawanan terkini, keputusan dan kedudukan carta melibatkan pasukan dalam Kumpulan J iaitu Malaysia, China, Filipina dan Laos

JADUAL KEPUTUSAN KEDUDUKAN CARTA KUMPULAN J KELAYAKAN AFC (U23) 2019
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
22 Mac4:30PMChina 5 – 0Laos
22 Mac8:45PMMalaysia3 – 0Filipina
24 Mac4:30PMFilipina0 – 8China
24 Mac8:45PMLaos0 – 1Malaysia
26 Mac4:30PMLaos 3 – 2 Filipina
26 Mac8:45PMMalaysia 2 – 2China
PasukanBPMSKJGGBPGMt
China3210152+137
Malaysia321062+47
Laos310238-53
Filipina3003214-120
KEDUDUKAN CARTA PASUKAN TANGGA KEDUA KELAYAKAN AFC (U23) 2019
Perlawanan antara pasukan di tangga kedua dan tangga tercorot dalam setiap kumpulan tidak akan dikira dalam menentukan kedudukan carta pasukan tangga kedua (Perlawanan Malaysia menentang Filipina berkesudahan 3-0 berpihak kepada pasukan negara tidak diambil kira dalam ranking ini)
4 pasukan tangga kedua terbaik akan mengiringi juara kumpulan ke pusingan akhir yang akan diadakan Bangkok, Thailand pada tahun 2020
PasukanBPMSKJGGBPGMt
Australia211082+64
Iran 211031+24
Syria 211031+24
Arab Saudi211031+24
Tajikistan211020+24
Oman211043+14
Malaysia211032+14
Myanmar21017703
Thailand (Tuan Rumah)21014403
 Palestin210112-13
Singapura20202202
KEPUTUSAN SENARAI PASUKAN LAYAK KE KEJOHANAN PIALA AFC [U23] CHAMPIONSHIP 2020
ThailandJordan
Korea UtaraQatar
Korea SelatanBahrain
JepunUAE
ChinaAustralia
UzbekistanIran 
VietnamSyria 
IraqArab Saudi
 

Ikuti Kami:

 
 

Artikel Berkaitan