Sukan SEA 2019 bola sepak Malaysia jadual keputusan kedudukan terkini

bola sepak sukan sea

Skuad Bawah 22 (B-22) Malaysia, mengalas cabaran negara dalam acara bola sepak di kejohanan Sukan SEA (SEA Games) 2019 yang berlangsung di Filipina. Acara dwitahunan yang cukup berprestij dalam rantau Asia Tenggara telah menjangkau usia penganjuran ke 30 kali.

Acara bola sepak merupakan antara acara tumpuan peminat sukan dalam saingan Sukan SEA setiap kali ia dianjurkan. Pemburuan ibu segala pingat ini menjadi rebutan setiap pasukan yang menyertai acara kegemaran penyokong-penyokong di seluruh rantau Asia Tenggara.

Pasukan Malaysia telah diundi berada dalam kumpulan A bersama tuan rumah, Filipina, Myanmar, Kemboja dan Timor Leste. Manakala dalam kumpulan B terdiri daripada Thailand bersama Vietnam, Indonesia, Laos, Singapura dan Brunei.

Perlawanan bola sepak membabitkan pasukan Malaysia dalam kumpulan A dijangka akan bermula pada 26 November dengan kesemua perlawanan Malaysia dijangka berlangsung di Rizal Memorial Stadium.

SUKAN SEA 2019 BOLA SEPAK MALAYSIA JADUAL KEPUTUSAN KEDUDUKAN CARTA TERKINI

Berikut adalah perincian kejohanan bagi acara bola sepak temasya Sukan SEA 2019 yang merangkumi jadual perlawanan dan keputusan terkini melibatkan semua pasukan bermula dengan saingan peringkat kumpulan hingga perlawanan akhir

JADUAL KEPUTUSAN KEDUDUKAN CARTA KUMPULAN A MALAYSIA SEA GAMES 2019
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
 25 November 4.00 PMMalaysia 1 – 1 Myanmar
 25 November 8.00 PMFilipina1 – 1 Kemboja
 27 November 4.00 PMMyanmar2 – 1 Filipina
 27 November 8.00 PMKemboja5 – 0 Timor Leste
 29 November 4.00 PMTimor Leste1 – 3 Myanmar
 29 November 8.00 PMFilipina1 – 0 Malaysia
 2 Disember 8.00 PMMalaysia4 – 0 Timor Leste
 2 Disember 8.00 PMMyanmar2 – 1 Kemboja
 4 Disember 4.00 PMKemboja3 – 1 Malaysia
 4 Disember 4.00 PMTimor Leste1 – 6 Filipina
PasukanBPMSKJGGBPGMt
Myanmar431084+410
Kemboja4211104+67
Filipina421194+57
Malaysia411265+14
Timor Leste4004218-160
JADUAL KEPUTUSAN KEDUDUKAN CARTA KUMPULAN B SEA GAMES 2019
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
 25 November 4.00 PMVietnam6 – 0Brunei
 26 November 4.00 PMThailand0 – 2Indonesia
 26 November 8.00 PMLaos0 – 0Singapura
 28 November 4.00 PMVietnam6 – 1Laos
 28 November 4.00 PMBrunei0 – 7Thailand
 28 November 8.00 PMIndonesia2 – 0Singapura
 1 Disember 4.00 PMThailand3 – 0Singapura
 1 Disember 4.00 PMLaos3 – 0Brunei
 1 Disember 8.00 PMVietnam2 – 1Indonesia
 3 Disember 4.00 PMLaos0 – 2Thailand
 3 Disember 8.00 PMIndonesia8 – 0Brunei
 3 Disember 8.00 PMSingapura0 – 1Vietnam
 5 Disember 4.00 PMBrunei0 – 7Singapura
 5 Disember 4.00 PMIndonesia4 – 0Laos
 5 Disember 4.00 PMVietnam2 – 2Thailand
PasukanBPMSKJGGBPGMt
Vietnam5410174+1313
Indonesia5401172+1512
Thailand5311144+1010
Singapura511376+14
Laos5113412-84
Brunei5005031-310
JADUAL PERLAWANAN SEPARUH AKHIR / KETIGA / FINAL BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019
TarikhMasaPasukanStadiumPasukan
Separuh Akhir
 7 Disember 4.00 PMMyanmar2 – 4 AETIndonesia
 7 Disember 8.00 PMVietnam4 – 0Kemboja
Tempat Ketiga
 10 Disember 4.00 PMMyanmar2 – 2 (5 -4 PEN)Kemboja
Final
 10 Disember 8.00 PMIndonesia 0 – 3Vietnam
KEDUDUKAN CARTA DAN KEPUTUSAN PERLAWANAN
Separuh AkhirFinal
 Myanmar 2
 Indonesia 4
 Indonesia0
 Vietnam3
 Vietnam4
 Kemboja0
Penentuan Pingat Gangsa
 Myanmar2 (5)
 Kemboja2 (4)
Keputusan Akhir Bola Sepak Lelaki Sukan SEA 2019
VietnamPingat Emas
IndonesiaPingat Perak
MyanmarPingat Gangsa
 

Ikuti Kami:

 
 

Artikel Berkaitan