Keputusan rasmi terkini PRU Sarawak 2016 pilihanraya negeri PRN 11

09:00 MYredaksi

Artikel ini disemak semula serta info terkini telah dikemaskini pada 15 Mac 2017 jam 03:49 AM

Result Live PRN Sarawak 2016 11

Pengumuman serta keputusan rasmi dan penuh bagi Pilihan Raya Negeri Sarawak 2016 ke-11 (PRN-11) dijangka akan diumumkan sebelum jam 11 malam pada hari Sabtu 7 Mei 2016

Menurut Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), jangkaan masa keputusan penuh sebelum 11 malam itu masih tertakluk kepada situasi semasa berikutan dengan keadaan cuaca yang tidak menentu dalam usaha membawa pulang peti undi dari pusat pengundian ke pusat penjumlahan rasmi undi

Pilihan Raya Negeri Sarawak 2016 ke-11 (PRN-11) membabit 82 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) dan dua daripadanya telah dimenangi oleh Barisan Nasional BN (kemenangan tanpa bertanding)

Tempoh berkempen bagi Pilihan Raya Ne­geri Sarawak ke-11 (PRN-11) telah ditetapkan selama 12 hari sejak penamaan calon pada 25 April lalu dengan menyaksikan sebanyak 1.13 juta pengundi berdaftar bakal membuat penentuan

Pada PRN-11, Barisan Nasional (BN) meletakkan kesemua calon di 82 kerusi manakala parti PKR (40), DAP (31), Amanah (13), Pas (11), Parti Reformasi Negeri (10), Parti Bansa Dayak Sarawak Baru (5) dan calon Bebas (36)

Para pengundi berdaftar menunaikan tanggungjawab sebagai pengundi di 1,754 pusat mengundi yang dibuka untuk menentukan siapakah yang bakal menjadi wakil rakyat mereka

Logo Undi SPRPusat Pengundian Pilihanraya Negeri Sarawak Ke 11 (PRN 11) Tahun 2016 ditutup
Kesemua 1,754 pusat pengundian bagi Pilihan Raya Negeri Sarawak ke-11 (PRN-11) telah ditutup pada jam 5.00 petang Sabtu, 7 Mei 2016
Menurut kenyataan Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), Proses pengiraan dan penjumlahan undi akan berlangsung sebaik sahaja penutupan pusat pengundian di semua kawasan terlibat
Logo Undi SPRKEPUTUSAN RASMI SPR DAN PENUH PRU SARAWAK 2016 PILIHAN RAYA NEGERI PRN 11
Berikut adalah keputusan terkini, penuh dan rasmi Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR) bagi Pilihanraya Negeri Sarawak (PRN 11 Sarawak) yang telah dilengkapkan dengan sempurna

JUMLAH KERUSI DEWAN UNDANGAN NEGERI (DUN) DIMENANGI PARTI BERTANDING PRN SARAWAK 2016

Logo BNBNLogo PKRPKRLogo DAPDAPLogo PANAMANAHLogo PASPASLogo BebasBEBAS
7237000

Logo Undi SPRJumlah 82 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN)

Logo Negeri SarawakPEMBENTUKAN KERAJAAN NEGERI SARAWAK
Barisan Nasional (BN) meraih majoriti mudah bagi membentuk kerajaan negeri Sarawak buat penggal ke-11 berturut-turut setelah memperoleh KEMENANGAN besar dengan 72 kerusi daripada 82 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) yang dipertandingkan pada Pilihan Raya Negeri Sarawak (PRN) ke-11

SENARAI PENUH PENCALONAN PRN SARAWAK 2016 DAN KEPUTUSAN PENGUNDIAN

CALON N1 OPARPartiUndi
Ranum MinaLogo BNSUPP (BN)3607
Francis Teron Kadap NoyetLogo PKRPKR1548
Niponi UndekLogo BebasBEBAS1386
Patrick Anek UrenLogo PBDSPBDS515
Jumlah Pengundi (9714) / Jumlah Undi (7056)Undi Rosak (57)Peratus Mengundi (72.64%)
Pemenang N1 OPARPartiMajoriti
Ranum MinaLogo BNSUPP (BN)2059
CALON N2 TASIK BIRUPartiUndi
Datuk Henry @ Harry JinepLogo BNSPDP (BN)6922
Mordi BimolLogo DAPDAP5634
Jumlah Pengundi (17041) / Jumlah Undi (12556)Undi Rosak (197)Peratus Mengundi (74.84%)
Pemenang N2 TASIK BIRUPartiMajoriti
Datuk Henry @ Harry JinepLogo BNSPDP (BN)1288
CALON N3 TANJUNG BATUPartiUndi
Tan Sri Adenan SatemLogo BNPBB (BN)6360
Jazolkipli NumanLogo PKRPKR468
Jumlah Pengundi (9899) / Jumlah Undi (6828)Undi Rosak (77)Peratus Mengundi (69.75%)
Pemenang N3 TANJUNG BATUPartiMajoriti
Tan Sri Adenan SatemLogo BNPBB (BN)5892
CALON N4 PANTAI DAMAIPartiUndi
Dr. Abdul Rahman JunaidiLogo BNPBB (BN)10918
Zainal Abidin YetLogo PASPAS1658
Jumlah Pengundi (18409) / Jumlah Undi (12576)Undi Rosak (221)Peratus Mengundi (69.51%)
Pemenang N4 PANTAI DAMAIPartiMajoriti
Dr. Abdul Rahman JunaidiLogo BNPBB (BN)9260
CALON N5 DEMAK LAUTPartiUndi
Dr. Hazland Abang HipniLogo BNPBB (BN)8539
Mohamad Fidzuan ZaidiLogo PANPAN1157
Jumlah Pengundi ( 13839) / Jumlah Undi (9696)Undi Rosak (139)Peratus Mengundi (71.11%)
Pemenang N5 DEMAK LAUTPartiMajoriti
Dr. Hazland Abang HipniLogo BNPBB (BN)7382
CALON N6 TUPONGPartiUndi
Fazzrudin Abdul RahmanLogo BNPBB (BN)10942
Nurhanim MokhsenLogo PKRPKR2887
Jumlah Pengundi (21499) / Jumlah Undi (13829)Undi Rosak (153)Peratus Mengundi (65.04 %)
Pemenang N6 TUPONGPartiMajoriti
Fazzrudin Abdul RahmanLogo BNPBB (BN)8055
CALON N7 SAMARIANGPartiUndi
Sharifah Hasidah Sayeed Aman GhazaliLogo BNPBB (BN)9795
Yusof Assidiqqi Ahmad SharkawiLogo PASPAS2035
Nani SahariLogo PANPAN389
Jumlah Pengundi (18250) / Jumlah Undi (12219)Undi Rosak (108)Peratus Mengundi (67.55 %)
Pemenang N7 SAMARIANGPartiMajoriti
Sharifah Hasidah Sayeed Aman GhazaliLogo BNPBB (BN)7760
CALON N8 SATOKPartiUndi
Datuk Amar Abang Abd Rahman Zohari Tun Abang OpengLogo BNPBB (BN)6854
Mohamed Salleh ShawkataliLogo PKRPKR1809
Jumlah Pengundi (13550) / Jumlah Undi (8663)Undi Rosak (96)Peratus Mengundi (64.64 %)
Pemenang N8 SATOKPartiMajoriti
Datuk Amar Abang Abd Rahman Zohari Tun Abang OpengLogo BNPBB (BN)5045
CALON N9 PADUNGANPartiUndi
Wong King WeiLogo DAPDAP9332
Pau Kui SungLogo BNSUPP (BN)5062
Teo Kuang KimLogo STARSTAR116
Jumlah Pengundi (22301) / Jumlah Undi (14510)Undi Rosak (78)Peratus Mengundi (65.41%)
Pemenang N9 PADUNGANPartiMajoriti
Wong King WeiLogo DAPDAP4270
CALON N10 PENDINGPartiUndi
Violet Yong Wui WuiLogo DAPDAP12454
Milton Foo Tiang WeeLogo BNSUPP (BN)7442
Jumlah Pengundi (30488) / Jumlah Undi (19896)Undi Rosak (125)Peratus Mengundi (65.67%)
Pemenang N10 PENDINGPartiMajoriti
Violet Yong Wui WuiLogo DAPDAP5012
CALON N11 BATU LINTANGPartiUndi
See Chee HowLogo PKRPKR10758
Sih Hua TongLogo BNSUPP (BN)6373
Soo LinaLogo STARSTAR331
Jumlah Pengundi (28105) / Jumlah Undi (17462)Undi Rosak (110)Peratus Mengundi (62.52%)
Pemenang N11 BATU LINTANGPartiMajoriti
See Chee HowLogo PKRPKR4385
CALON N12 KOTA SENTOSAPartiUndi
Chong Chieng JenLogo DAPDAP10047
Wilfred Yap Yau SinLogo BNSUPP (BN)7228
Jumlah Pengundi (25761) / Jumlah Undi (17275)Undi Rosak (196)Peratus Mengundi (67.82%)
Pemenang N12 KOTA SENTOSAPartiMajoriti
Chong Chieng JenLogo DAPDAP2819
CALON N13 BATU KITANGPartiUndi
Lo Khere ChiangLogo BNSUPP (BN)6466
Abdul Aziz Isa MarindoLogo DAPDAP4626
Voon Shiak NiLogo PKRPKR883
Sulaiman KadirLogo BebasBEBAS61
Datuk Seri Othman BojengLogo BebasBEBAS54
Jumlah Pengundi (17494) / Jumlah Undi (12090)Undi Rosak (135)Peratus Mengundi (69.88%)
Pemenang N13 BATU KITANGPartiMajoriti
Lo Khere ChiangLogo BNSUPP (BN)1840
CALON N14 BATU KAWAHPartiUndi
Datuk Dr Sim Kui HianLogo BNSUPP (BN)6414
Christina Chiew Wang SeeLogo DAPDAP4329
Liu Thian LeongLogo BebasBEBAS1109
Jumlah Pengundi (16991) / Jumlah Undi (11852)Undi Rosak (135)Peratus Mengundi (70.55%)
Pemenang N14 BATU KAWAHPartiMajoriti
Datuk Dr Sim Kui HianLogo BNSUPP (BN)2085
CALON N15 ASAJAYAPartiUndi
Datuk Abd Karim Rahman HamzahLogo BNPBB (BN)6163
Abang Junaidi Abang GomLogo PKRPKR2085
Jumlah Pengundi (10967) / Jumlah Undi (8248)Undi Rosak (107)Peratus Mengundi (76.18%)
Pemenang N15 ASAJAYAPartiMajoriti
Datuk Abd Karim Rahman HamzahLogo BNPBB (BN)4078
CALON N16 MUARA TUANGPartiUndi
Datuk Idris BuangLogo BNPBB (BN)10086
Zulkipli RamziLogo PASPAS1508
Abang Abdul Halil NailiLogo PANPAN765
Jumlah Pengundi (16186) / Jumlah Undi (12359)Undi Rosak (269)Peratus Mengundi (78.02%)
Pemenang N16 MUARA TUANGPartiMajoriti
Datuk Idris BuangLogo BNPBB (BN)8578
CALON N17 STAKANPartiUndi
Datuk Seri Mohammad Ali MahmudLogo BNPBB (BN)8820
Leslie Ting Xiang ZhiLogo DAPDAP1778
Jumlah Pengundi (14846) / Jumlah Undi (10598)Undi Rosak (186)Peratus Mengundi (72.64%)
Pemenang N17 STAKANPartiMajoriti
Datuk Seri Mohammad Ali MahmudLogo BNPBB (BN)7042
CALON N18 SEREMBUPartiUndi
Miro SimuhLogo BNPBB (BN)3452
Datuk Peter Nyomek NyeapLogo BebasBEBAS2055
Athina Klaywa SimLogo PKRPKR1218
Buln Patrick RibosLogo STARSTAR120
Jumlah Pengundi (9065) / Jumlah Undi (6845)Undi Rosak (138)Peratus Mengundi (77.03%)
Pemenang N18 SEREMBUPartiMajoriti
Miro SimuhLogo BNPBB (BN)1397
CALON N19 MAMBONGPartiUndi
Datuk Dr Jerip SusilLogo BNSUPP (BN)6161
Sanjan DaikLogo DAPDAP2828
Willie MonginLogo PKRPKR2645
Jumlah Pengundi (17467) / Jumlah Undi (11634)Undi Rosak (200)Peratus Mengundi (67.75%)
Pemenang N19 MAMBONGPartiMajoriti
Datuk Dr Jerip SusilLogo BNSUPP (BN)3333
CALON N20 TARATPartiUndi
Datuk Roland Sagah Wee InnLogo BNPBB(BN)8450
Musa NgogLogo PKRPKR3029
Jumlah Pengundi (16391) / Jumlah Undi (11479)Undi Rosak (214)Peratus Mengundi (71.34%)
Pemenang N20TARATPartiMajoriti
Datuk Roland Sagah Wee InnLogo BNPBB (BN)5421
CALON N21 TEBEDUPartiUndi
Datuk Seri Michael Manyin JawongLogo BNPBB (BN)7357
Alex Saben Nipong @NyipongLogo PKRPKR1164
Jumlah Pengundi (11521) / Jumlah Undi (8521)Undi Rosak (144)Peratus Mengundi (75.21%)
Pemenang N21 TEBEDUPartiMajoriti
Datuk Seri Michael Manyin JawongLogo BNPBB (BN)6193
CALON N22 KEDUPPartiUndi
Maclaine Ben @ Martin BenLogo BNPBB (BN)5769
Andrew NyabeLogo DAPDAP1941
Mark Murau SumonLogo PBDSPBDS168
Jumlah Pengundi (10370) / Jumlah Undi (7878)Undi Rosak (105)Peratus Mengundi (76.98%)
Pemenang N22 KEDUPPartiMajoriti
Maclaine Ben @ Martin BenLogo BNPBB (BN)3828
CALON N23 BUKIT SEMUJAPartiUndi
John IlusLogo BNBN5451
Edward Andrew Luwak @ Edward LuwakLogo DAPDAP2307
Datuk Frederick Bayoi ManggieLogo BebasBEBAS1196
Cobbold LusoiLogo PBDSPBDS133
Johnny AputLogo STARSTAR53
Jumlah Pengundi (13365) / Jumlah Undi (9140)Undi Rosak (117)Peratus Mengundi (76.98%)
Pemenang N23 BUKIT SEMUJAPartiMajoriti
John IlusLogo BNBN3144
CALON N24 SADONG JAYAPartiJumlah Undi
Aidel LariwooLogo BNPBB (BN)3925
Asan SingkroLogo PASPAS458
Awang Rabiee Awang HosenLogo BebasBEBAS234
Othman Mustapha @ MosLogo PANPAN157
Jumlah Pengundi (6749) / Jumlah Undi (4774)Undi Rosak (80)Peratus Mengundi (71.92%)
Pemenang N24 SADONG JAYAPartiMajoriti
Aidel LariwooLogo BNPBB (BN)3467
CALON N25 SIMUJANPartiUndi
Awla DrisLogo BNPBB (BN)4101
Jamilah BaharuddinLogo PKRPKR1389
Hipni KanainiLogo BebasBEBAS275
Jumlah Pengundi (7774) / Jumlah Undi (5765)Undi Rosak (123)Peratus Mengundi (75.74%)
Pemenang N25 SIMUJANPartiMajoriti
Awla DrisLogo BNPBB (BN)2712
CALON N26 GEDONGPartiUndi
Datuk Mohd Naroden MajaisLogo BNPBB (BN)4064
Rapelson Richard HamitLogo PANPAN699
Uja BansiLogo BebasBEBAS396
Jumlah Pengundi (7087) / Jumlah Undi (5159)Undi Rosak (112)Peratus Mengundi (74.38%)
Pemenang N26 GEDONGPartiMajoriti
Datuk Mohd Naroden MajaisLogo BNPBB (BN)3365
CALON N27 SEBUYAUPartiUndi
Datuk Julaihi NarawiLogo BNPBB (BN)4531
Wan Abdillah Wan AhmadLogo PASPAS1789
Andrew JainLogo PANPAN164
Jumlah Pengundi (9041) / Jumlah Undi (6484)Undi Rosak (118)Peratus Mengundi (73.02%)
Pemenang N27 SEBUYAUPartiMajoriti
Datuk Julaihi NarawiLogo BNPBB (BN)2742
CALON N28 LINGGAPartiUndi
Simoi PeriLogo BNPBB (BN)4169
Abang Zulkifli Abang EngkehLogo PKRPKR1226
Datuk Wan Abdillah EdruceLogo BebasBEBAS842
Jumlah Pengundi (8988) / Jumlah Undi (6237)Undi Rosak (113)Peratus Mengundi (70.65%)
Pemenang N28 LINGGAPartiMajoriti
Simoi PeriLogo BNPBB (BN)2943
CALON N29 BETING MAROPartiUndi
Razaili GaporLogo BNPBB (BN)4758
Hamidah MokhtarLogo PASPAS3051
Andri Zulkarnaen HamdenLogo PANPAN103
Jumlah Pengundi (10474) / Jumlah Undi (7912)Undi Rosak (104)Peratus Mengundi (76.53%)
Pemenang N29 BETING MAROPartiMajoriti
Razaili GaporLogo BNPBB (BN)1707
CALON N30 BALAI RINGINPartiUndi
Snowdan LawanLogo BNPRS (BN)4478
Entusa ImamLogo BebasBEBAS2439
Nicholas Mujah AsonLogo PKRPKR700
Pok UngkutLogo PBDSPBDS90
Jumlah Pengundi (9945) / Jumlah Undi (7707)Undi Rosak (0)Peratus Mengundi (77.5%)
Pemenang N30 BALAI RINGINPartiMajoriti
Snowdan LawanLogo BNPRS (BN)2039
CALON N31 BUKIT BEGUNANPartiJumlah Undi
Datuk Mong DagangLogo BNPRS (BN)5550
Jubri AtakLogo PKRPKR855
Jumlah Pengundi (9389) / Jumlah Undi (6405)Undi Rosak (125)Peratus Mengundi (69.55%)
Pemenang N31 BUKIT BEGUNANPartiMajoriti
Datuk Mong DagangLogo BNPRS (BN)4695
CALON N32 SIMANGGANGPartiUndi
Datuk Francis Harden HollisLogo BNSUPP (BN)4094
Datuk Ngu Piew SengLogo BebasBEBAS2706
Leon Jimat DonaldLogo DAPDAP695
Norina Umoi UtotLogo PKRPKR580
Jumlah Pengundi (11472) / Jumlah Undi (8075)Undi Rosak (83)Peratus Mengundi (71.11%)
Pemenang N32 SIMANGGANGPartiMajoriti
Datuk Francis Harden HollisLogo BNSUPP (BN)1388
CALON N33 ENGKILILIPartiUndi
Dr Johnichal Rayong NgipaLogo BNBN5513
Ridi BaukLogo BebasBEBAS1656
Nicholas BawinLogo PKRPKR532
Adan SandomLogo BebasBEBAS91
Jumlah Pengundi (10682) / Jumlah Undi (7792)Undi Rosak (73)Peratus Mengundi (73.63%)
Pemenang N33 ENGKILILIPartiMajoriti
Dr Johnichal Rayong NgipaLogo BNBN3857
CALON N34 BATANG AIPartiUndi
Malcom Mussen LamohLogo BNPRS (BN)4884
Kolien LiongLogo PKRPKR1698
Jumlah Pengundi (9492) / Jumlah Undi (6582)Undi Rosak (116)Peratus Mengundi (70.56%)
Pemenang N34 BATANG AIPartiMajoriti
Malcom Mussen LamohLogo BNPRS (BN)3186
CALON N35 SARIBASPartiUndi
Ricky @ Mohammad Razi SitamLogo BNPBB (BN)5963
Yakup DaudLogo PKRPKR1531
Jumlah Pengundi (9879) / Jumlah Undi (7494)Undi Rosak (112)Peratus Mengundi (76.99%)
Pemenang N35 SARIBASPartiMajoriti
Ricky @ Mohammad Razi SitamLogo BNPBB (BN)4432
CALON N36 LAYARPartiUndi
Gerald Rentap JabuLogo BNPBB (BN)3931
Vernon Albert KeditLogo PKRPKR2503
Jumlah Pengundi (9094) / Jumlah Undi (6434)Undi Rosak (114)Peratus Mengundi (72%)
Pemenang N36 LAYARPartiMajoriti
Gerald Rentap JabuLogo BNPBB (BN)1428
CALON N37 BUKIT SABANPartiUndi
Datuk Seri Douglas Uggah EmbasLogo BNPBB (BN)5524
Noel Changgai BuckingLogo PKRPKR925
Jumlah Pengundi (8897) / Jumlah Undi (6449)Undi Rosak (108)Peratus Mengundi (73.7%)
Pemenang N37 BUKIT SABANPartiMajoriti
Datuk Seri Douglas Uggah EmbasLogo BNPBB (BN)4599
CALON N38 KALAKAPartiUndi
Datuk Abdul Wahab AzizLogo BNPBB (BN)3988
Jemat PanjangLogo PKRPKR1153
Jumlah Pengundi (7327) / Jumlah Undi (5141)Undi Rosak (82)Peratus Mengundi (71.28%)
Pemenang N38 KALAKAPartiMajoriti
Datuk Abdul Wahab AzizLogo BNPBB (BN)2835
CALON N39 KRIANPartiUndi
Ali BijuLogo PKRPKR5388
Kilat BeriakLogo BNSPDP (BN)3748
Jumlah Pengundi (11959) / Jumlah Undi (9136)Undi Rosak (58)Peratus Mengundi (76.88%)
Pemenang N39 KRIANPartiMajoriti
Ali BijuLogo PKRPKR1640
CALON N40 KABONGPartiUndi
Mohd Chee KadirLogo BNPBB (BN)5069
Jini SahiniLogo PANPAN1484
Jumlah Pengundi (9287) / Jumlah Undi (6553)Undi Rosak (121)Peratus Mengundi (71.86%)
Pemenang N40 KABONGPartiMajoriti
Mohd Chee KadirLogo BNPBB (BN)3585
CALON N41 KUALA RAJANGPartiUndi
Datuk Talif @Len SallehLogo BNPBB (BN)6235
Sopian JulaihiLogo PANPAN649
Asbor AbdullahLogo BebasBEBAS153
Jumlah Pengundi (10259) / Jumlah Undi (7037)Undi Rosak (153)Peratus Mengundi (70.08%)
Pemenang N41 KUALA RAJANGPartiMajoriti
Datuk Talif @Len SallehLogo BNPBB (BN)5586
CALON N42 SEMOPPartiUndi
Abdullah SaidolLogo BNPBB (BN)5290
Mohamad Fadillah SabaliLogo PANPAN878
Jumlah Pengundi (9617) / Jumlah Undi (6168)Undi Rosak (139)Peratus Mengundi (65.58%)
Pemenang N42 SEMOPPartiMajoriti
Abdullah SaidolLogo BNPBB (BN)4412
CALON N43 DAROPartiUndi
Safiee AhmadLogo BNPBB (BN)5001
Ibrahim BayauLogo PANPAN569
Jumlah Pengundi (8491) / Jumlah Undi (5570)Undi Rosak (147)Peratus Mengundi (67.33%)
Pemenang N43 DAROPartiMajoriti
Safiee AhmadLogo BNPBB (BN)4432
CALON N44 JEMORENGPartiUndi
Datuk Dr Juanda JayaLogo BNPBB (BN)5084
Abdullah SaminanLogo BebasBEBAS1295
Kiprawi SuhailiLogo PANPAN187
Jumlah Pengundi (9699) / Jumlah Undi (6566)Undi Rosak (133)Peratus Mengundi (69.07%)
Pemenang N43 JEMORENGPartiMajoriti
Datuk Dr Juanda JayaLogo BNPBB (BN)3789
CALON N45 REPOKPartiUndi
Datuk Seri Huang Tiong SiiLogo BNBN7446
Yong Siew Wei (DAP)Logo DAPDAP6503
Wong Chin King (BEBAS)Logo BebasBEBAS381
Jumlah Pengundi (20263) / Jumlah Undi (14339)Undi Rosak (145)Peratus Mengundi (71.44%)
Pemenang N45 REPOKPartiMajoriti
Datuk Seri Huang Tiong SiiLogo BNBN943
CALON N46 MERADONGPartiUndi
Ding Kuong HiingLogo BN6856
Ting Tze FuiLogo DAPDAP5349
Jumlah Pengundi (16882) / Jumlah Undi (12214)Undi Rosak (165)Peratus Mengundi (73.33%)
Pemenang N46 MERADONGPartiMajoriti
Ding Kuong HiingLogo BNSUPP (BN)1516
CALON N47 PAKANPartiUndi
Tan Sri William IkomLogo BNBN3999
Dr Jawie Jingot @JenggotLogo BebasBEBAS3573
Rinda Juliza AlexanderLogo DAPDAP285
Jumlah Pengundi (10322) / Jumlah Undi (7857)Undi Rosak (128)Peratus Mengundi (77.36%)
Pemenang N47 PAKANPartiMajoriti
Tan Sri William IkomLogo BNBN426
CALON N48 MELUANPartiUndi
Rolland Duat JubinLogo BNSPDP (BN)3364
Elly Lawai NgalaiLogo BebasBEBAS2686
Semana SawangLogo PKRPKR2008
Remiguis Noel @ Jerry ClementLogo BebasBEBAS934
Jumlah Pengundi (13103) / Jumlah Undi (8992)Undi Rosak (127)Peratus Mengundi (69.59%)
Pemenang N48 MELUANPartiMajoriti
Rolland Duat JubinLogo BNSPDP (BN)678
CALON N49 NGEMAHPartiUndi
Datuk Alexander VincentLogo BNPRS (BN)2888
Joseph Jawa KendawangLogo BebasBEBAS2734
Thomas Laja BesiLogo PKRPKR396
Richard LiasLogo DAPDAP243
Jumlah Pengundi (8899) / Jumlah Undi (6261)Undi Rosak (114)Peratus Mengundi (71.64%)
Pemenang N49 NGEMAHPartiMajoriti
Datuk Alexander VincentLogo BNPRS (BN)154
CALON N50 MACHANPartiUndi
Allan Siden GramongLogo BNPBB (BN)4550
Semawi PaongLogo BebasBEBAS1598
Chen Nguk FaLogo PKRPKR1381
Jumlah Pengundi (10947) / Jumlah Undi (7529)Undi Rosak (155)Peratus Mengundi (70.19%)
Pemenang N50 MACHANPartiMajoriti
Allan Siden GramongLogo BNPBB (BN)2952
CALON N51 BUKIT ASSEKPartiUndi
Irene Mary Chang Oi LingLogo DAPDAP11392
Chieng Buong ToonLogo BNSUPP (BN)6895
Moh Hiong KingLogo STARSTAR374
Jumlah Pengundi (28341) / Jumlah Undi (18661)Undi Rosak (180)Peratus Mengundi (66.48%)
Pemenang N51 BUKIT ASSEK
PartiMajoriti
Irene Mary Chang Oi LingLogo DAPDAP4497
CALON N52 DUDONGPartiUndi
Datuk Tiong Thai KingLogo BNSUPP (BN)9700
Yap Hoi LiongLogo DAPDAP7554
Dr Benny Lee Chung FattLogo BebasBEBAS3288
Casper Kayong UmpingLogo BebasBEBAS228
Mary Ting Yiik HongLogo STARSTAR152
Jumlah Pengundi (29028) / Jumlah Undi (20922)Undi Rosak (219)Peratus Mengundi (72.83%)
Pemenang N52 DUDONGPartiMajoriti
Datuk Tiong Thai KingLogo BNSUPP (BN)2146
CALON N53 BAWANG ASSAN
PartiUndi
Datuk Seri Wong Soon KohLogo BN SUPP (BN)9015
Stanley Chiew Sung NgieLogo DAPDAP4884
Watson Bangau Jonathan RenangLogo BebasBEBAS569
Wong Sing WeiLogo STARSTAR100
Yeu Bang KengLogo BebasBEBAS63
Jumlah Pengundi (18340) / Jumlah Undi (14631)Undi Rosak (149)Peratus Mengundi (80.59%)
Pemenang N53 BAWANG ASSAN
PartiMajoriti
Datuk Seri Wong Soon KohLogo BNSUPP (BN)4131
CALON N54 PELAWAN
PartiUndi
David Wong Kee WoanLogo DAPDAP13056
Datuk Janet Lau Ung HieLogo BNSUPP (BN)8742
Priscilla LauLogo STARSTAR597
Jumlah Pengundi (32233) / Jumlah Undi (22395)Undi Rosak (174)Peratus Mengundi (70.02%)
Pemenang N54 PELAWAN
PartiMajoriti
David Wong Kee WoanLogo DAPDAP4314
CALON N55 NANGKA
PartiUndi
Dr Annuar Rapa’eeLogo BNPBB (BN)9617
Abdul Raafidin MajidiLogo PKRPKR2000
Simon Tiong Ing TungLogo STARSTAR733
Jumlah Pengundi (18605) / Jumlah Undi (12350)Undi Rosak (186)Peratus Mengundi (67.38%)
Pemenang N55 NANGKA
PartiMajoriti
Dr Annuar Rapa’eeLogo BNPBB (BN)7617
CALON N56 DALAT
PartiUndi
Datuk Fatimah AbdullahLogo BNPBB (BN)7107
Sim Eng HuaLogo PKRPKR777
Jumlah Pengundi (11440) / Jumlah Undi (7884)Undi Rosak (150)Peratus Mengundi (70.23%)
Pemenang N56 DALAT
PartiMajoriti
Datuk Fatimah AbdullahLogo BNPBB (BN)6330
CALON N57 TELLIAN
PartiUndi
Yussibnosh BaloLogo BNPBB (BN)5087
Asini @Hasni YahyaLogo PKRPKR666
Jumlah Pengundi (8914) / Jumlah Undi (5783)Undi Rosak (83)Peratus Mengundi (65.47%)
Pemenang N57 TELLIAN
PartiMajoriti
Yussibnosh BaloLogo BNPBB (BN)4421
CALON N58 BALINGIAN
PartiUndi
Abdul Yakub ArbiLogo BNPBB (BN)4208
Nurzaiti HamdanLogo PANPAN1244
Jumlah Pengundi (7967) / Jumlah Undi (5452)Undi Rosak (90)Peratus Mengundi (69.56%)
Pemenang N58 BALINGIAN
PartiMajoriti
Abdul Yakub ArbiLogo BNPBB (BN)2964
CALON N59 TAMIN
PartiUndi
Christopher Gira SambangLogo BNPRS (BN)6230
Ali PujiLogo BebasBEBAS4145
Simon JosephLogo PKRPKR954
Jumlah Pengundi (14948) / Jumlah Undi (11329)Undi Rosak (169)Peratus Mengundi (76.92%)
Pemenang N59 TAMIN
PartiMajoriti
Christopher Gira SambangLogo BNPRS (BN)2085
CALON N60 KAKUS
PartiUndi
Datuk John Sikie TayaiLogo BNPRS (BN)7054
Joshua Jabing @JabengLogo PKRPKR1843
Clement BayangLogo PASPAS482
Jumlah Pengundi (12953) / Jumlah Undi (9379)Undi Rosak (203)Peratus Mengundi (73.98%)
Pemenang N60 KAKUS
PartiMajoriti
Datuk John Sikie TayaiLogo BNPRS (BN)5211
CALON N61 PELAGUSPartiUndi
Wilson Nyabong IjangLogo BNPRS (BN)3778
Frankie Bendindang ManjahLogo DAPDAP494
Yong SibatLogo BebasBEBAS321
Jumlah Pengundi (7186) / Jumlah Undi (4593)Undi Rosak (60)Peratus Mengundi (64.75%)
Pemenang N61 PELAGUSPartiMajoriti
Wilson Nyabong IjangLogo BNPRS (BN)3284
CALON N62 KATIBAS
PartiUndi
Datuk Ambrose Blikau EnturanLogo BNPBB (BN)4681
Paren NyawiLogo PKRPKR1628
Jumlah Pengundi (9666) / Jumlah Undi (6309)Undi Rosak (131)Peratus Mengundi (66.63%)
Pemenang N62 KATIBAS
PartiMajoriti
Datuk Ambrose Blikau EnturanLogo BNPBB (BN)3053
CALON N63 BUKIT GORAM
PartiUndi
Jefferson Jamit UnyatLogo BNPBB (BN)4596
Larry AsapLogo DAPDAP2010
Jumlah Pengundi (11510) / Jumlah Undi (6606)Undi Rosak (110)Peratus Mengundi (58.35%)
Pemenang N63 BUKIT GORAM
PartiMajoriti
Jefferson Jamit UnyatLogo BNPBB (BN)2586
CALON N64 BALEH
PartiUndi
Tan Sri James Jemut Masing (PRS)Logo BNPRS (BN)5272
Agop Linsong (DAP)Logo DAPDAP479
Jumlah Pengundi (9624) / Jumlah Undi (5751)Undi Rosak (55)Peratus Mengundi (60.33%)
Pemenang N64 BALEH
PartiMajoriti
Tan Sri James Jemut Masing (PRS)Logo BNPBB (BN)4793
CALON N65 BELAGA
PartiUndi
Liwan LagangLogo BNPRS (BN)4149
Alexandar LehanLogo PKRPKR463
Jumlah Pengundi (7096) / Jumlah Undi (4612)Undi Rosak (51)Peratus Mengundi (65.71%)
Pemenang N65 BELAGA
PartiMajoriti
Liwan LagangLogo BNPRS (BN)3686
CALON N66 MURUM
PartiUndi
Chukpai UgonLogo BNPRS (BN)3265
Abun Sui AnyitLogo PKRPKR1065
Stanley Ajang BatokLogo BebasBEBAS1029
Mathew SilekLogo DAPDAP687
Jumlah Pengundi (8242) / Jumlah Undi (6046)Undi Rosak (153)Peratus Mengundi (75.21%)
Pemenang N66 MURUMPartiMajoriti
Chukpai UgonLogo BNPRS (BN)2200
CALON N67 JEPAK
PartiUndi
Datuk Talib ZulpilipLogo BNPBB (BN)6342
Abdul Jalil BujangLogo PKRPKR2141
Kiprawi AmanLogo PASPAS406
Wong Hau MingLogo BebasBEBAS190
Mohammed Anuar Abd HamidLogo STARSTAR136
Jumlah Pengundi (13789) / Jumlah Undi (9215)Undi Rosak (140)Peratus Mengundi (67.84%)
Pemenang N67 JEPAK
PartiMajoriti
Datuk Talib ZulpilipLogo BNPBB (BN)4201
CALON N68 TANJONG BATU
PartiUndi
Chien Chiu SingLogo DAPDAP7984
Datuk Pau Chiong UngLogo BNSUPP (BN)5436
Chieng Lea PhingLogo STARSTAR89
Jumlah Pengundi (19674) / Jumlah Undi (13509)Undi Rosak (96)Peratus Mengundi (69.15%)
Pemenang N68 TANJONG BARU
PartiMajoriti
Chien Chiu SingLogo DAPDAP2548
CALON N69 KEMENA
PartiUndi
Datuk Dr Stephen Rundi UtomLogo BNPBB (BN)7192
Leighton ManjahLogo DAPDAP2324
Jumlah Pengundi (12991) / Jumlah Undi (9516)Undi Rosak (175)Peratus Mengundi (74.6%)
Pemenang N69 KEMENA
PartiMajoriti
Datuk Dr Stephen Rundi UtomLogo BNPBB (BN)4868
CALON N70 SAMALAJU
PartiUndi
Majang RenggiLogo BNPRS (BN)5456
Baba EmperanLogo DAPDAP2992
Zharudin NarudinLogo PASPAS447
Jumlah Pengundi (13251) / Jumlah Undi (8895)Undi Rosak (120)Peratus Mengundi (68.03%)
Pemenang N70 SAMALAJU
PartiMajoriti
Majang RenggiLogo BNPRS (BN)2464
CALON N71 BEKENUPartiUndi
Rosey YunusLogo BNBN6009
Bill KayongLogo PKRPKR1220
Austin Sigi MeluLogo BebasBEBAS589
Jou @ Peter JelinLogo BebasBEBAS565
Jumlah Pengundi (12250) / Jumlah Undi (8383)Undi Rosak (125)Peratus Mengundi (69.45%)
Pemenang N71 BEKENUPartiMajoriti
Rosey YunusLogo BNBN4789
CALON N72 LAMBIR
PartiUndi
Ripin LamatLogo BNPBB (BN)7503
Mohdak IsmailLogo PKRPKR2596
Mohammad Arifiriazul PaijoLogo PASPAS829
Jumlah Pengundi (17533) / Jumlah Undi (10928)Undi Rosak (205)Peratus Mengundi (63.5%)
Pemenang N72 LAMBIR
PartiMajoriti
Ripin LamatLogo BNPBB (BN)4907
CALON N73 PIASAU
PartiUndi
Datuk Sebastian Ting Chiew YewLogo BNSUPP (BN)7799
Alan Ling Sie KiongLogo DAPDAP5687
Jumlah Pengundi (21120) / Jumlah Undi (13486)Undi Rosak (123)Peratus Mengundi (64.44%)
Pemenang N73 PIASAU
PartiMajoriti
Datuk Sebastian Ting Chiew YewLogo BNSUPP (BN)2112
CALON N74 PUJUT
PartiUndi
Dr. Ting Tiong ChoonLogo DAPDAP8899
Datuk Hii King ChiongLogo BNBN7140
Jofri JaraieeLogo PASPAS513
Fong Pau TeckLogo BebasBEBAS375
Jumlah Pengundi (26202) / Jumlah Undi (16927)Undi Rosak (139)Peratus Mengundi (65.13%)
Pemenang N74 PUJUT
PartiMajoriti
Dr. Ting Tiong ChoonLogo DAPDAP1759
CALON N75 SENADIN
PartiUndi
Datuk Lee Kim SinLogo BNSUPP (BN)10683
Dr Bob Baru LangubLogo DAPDAP1745
Philemon John EdanLogo PBDSPBDS329
Jumlah Pengundi (27874) / Jumlah Undi (18157)Undi Rosak (167)Peratus Mengundi (65.74%)
Pemenang N75 SENADIN
PartiMajoriti
Datuk Lee Kim SinLogo BNSUPP (BN)3538
CALON N76 MARUDI
PartiUndi
Dr Penguang ManggilLogo BNSPDP (BN)5493
Elia BitLogo PKRPKR4106
Louis JalongLogo BebasBEBAS56
Jumlah Pengundi (14858) / Jumlah Undi (9655)Undi Rosak (131)Peratus Mengundi (65.86%)
Pemenang N76 MARUDI
PartiMajoriti
Dr Penguang ManggilLogo BNSPDP (BN)1387
CALON N77 TELANG USAN
PartiUndi
Dennis NgauLogo BNPBB (BN)3231
Roland EnganLogo PKRPKR3064
Jumlah Pengundi (10000) / Jumlah Undi (6295)Undi Rosak (82)Peratus Mengundi (63.77%)
Pemenang N77 TELANG USAN
PartiMajoriti
Dennis NgauLogo BNPBB (BN)167
CALON N78 MULU
PartiUndi
Datuk Gerawat GalaLogo BNBN3198
Pauls BayaLogo PKRPKR1490
Paul Anyie RajaLogo DAPDAP309
Dr Roland Dom MattuLogo BebasBEBAS239
Jumlah Pengundi (8600) / Jumlah Undi (5236)Undi Rosak (111)Peratus Mengundi (62.17%)
Pemenang N78 MULU
PartiMajoriti
Datuk Gerawat GalaLogo BNBN1708
Pemenang N79 BUKIT KOTA
PartiMajoriti
Dr Abdul Rahman IsmailLogo BNPBB (BN)Menang tanpa bertanding
CALON N80 BATU DANAU
PartiUndi
Palu @ Paulus Palu GumbangLogo BN SPDP (BN)4366
Ali AdapLogo BebasBEBAS1427
Jumlah Pengundi (8657) / Jumlah Undi (5793)Undi Rosak (103)Peratus Mengundi (68.11%)
Pemenang N80 BATU DANAU
PartiMajoriti
Palu @ Paulus Palu GumbangLogo BN SPDP (BN)2939
CALON N81 BA’KELALANPartiUndi
Baru BianLogo PKRPKR2858
Willie LiauLogo BNSPDP (BN)2320
Jumlah Pengundi (7375) / Jumlah Undi (5178)Undi Rosak (35)Peratus Mengundi (70.68%)
Pemenang N81 BA’KELALANPartiMajoriti
Baru BianLogo PKRPKR538
Pemenang N82 BUKIT SARI
PartiMajoriti
Datuk Amar Awang Tengah Ali HassanLogo BNPBB (BN)Menang tanpa bertanding